Reklam
  • Reklam
Pazar Havalimanı şantiyesinde yerel kamyonculardan neden hizmet...
Recep Ali Aksoylu

Recep Ali Aksoylu

Pazar Havalimanı şantiyesinde yerel kamyonculardan neden hizmet alınmıyor?

Yerel medyamızda Laz kamyoncuların Pazar’daki hava limanının önünde eylem yapıp basına açıklama yaptıkları okudum. Haberin videosunu izledim.

Haber bir yönüyle eksik; havalimanı müteahhidi veya taşeronunun görüşü aktarılmamış, neden yerel esnaftan hizmet almadıklarının gerekçesini haberden anlayamıyoruz. Ama haberin bir tarafı eksik olsa da konunun üzerinde durmak gerekiyor.

Çayelili esnaf ve tüccar arkadaşlardan duymuştum. Çayeli Bakır İşletmesi tüm tedarikini değil ama bir çok ihtiyacını yerelden giderirmiş. Hatta az buçuk yüksek maliyetli olduğunu bilerek. Detaylandırmayacağım, olması gereken bu.

Yerelde bir iş olanağı doğmuşsa bundan çevre esnafının, tüccarının, insan kaynağının beklenti içerisinde olması kadar normal bir durum olamaz. Üstelik haberde söz konusu olan iş, iş olanağı yereli doğasından, her şeyine kadar etkileyecek bir faaliyet konusu ise beklentilerinin daha da yüksek olması normaldir. Ki, Sayın Cumhurbaşkanımızda Pazar’da ki havalimanının getirilerini sıralarken defalarca havalimanının bölge insanı için iş-aş olanağını olacağını dile getirmiştir.

Dolayısıyla dolgu çalışması yapılan ve mutlak dolgu kapasitesinin de artırılması gerekirken yörenin kamyoncu esnafına (Pazar, Ardeşen ve Fındıklı’lı) iş verilmemesi gariptir. Düşündürücüdür. Şantiye önünde efendice eylem yapan 60-70 kadar kamyoncu esnafın haklı gözüken eylemi karşısında neden yerelden hizmet almadıklarını da müteahhit firma açıklamalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar