Loading...
Yardımcı, Rize’nin dinamikleriyle bir araya geldi

Yardımcı, Rize'nin dinamikleriyle bir araya geldi

TFF 1. Lig ekibi Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, ilk hafta karşılaşması olan Manisapor maçı öncesinde Rize'nin dinamikleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

12 Ağustos 2017 - 12:27

Haber: Turgay AYHAN

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Derepazarı Yalı Restoranda düzenlediği basın toplantısında, geçmiş dönemde çalıştığı futbolcularla, yönetim kurulu üyeleriyle ve bundan sonra çalışmayı düşündüğü başta Hasan kartal olmak üzere muhtemel yeni yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

17 Eylül tarihinde kongrenin yapılacağını söyleyen Başkan Yardımcı, şu an sadece Hasan Kartal isminin yönetimde yer alacağının kesin olduğunu ama diğer isimlerin henüz belli olmadığını söyleyerek, kendileriyle çalışmak isteyenlerin öncelikle kulübe hem maddi, hem de manevi olarak ne kadar destek olabileceklerine bakacaklarını söyledi.

Başkan Hasan Kemal Yardımcı’nın samimi açıklamaları şöyle;

“Rize’ye yakışan neyse onu yapacağız”

Çaykur Rizespor’un Süper Lige çıkmasından önce samimiyetimizi ortaya koymak istiyoruz. Bu toplantımızın amacı Rize’nin dinamiklerini devreye sokup harekete geçirmektir. Biz lazım olanı, elimizden gelenin en iyisini sıkı çalışarak bulacağız ve Rize’ye, Rizeli’ye yakışan neyse onu yapacağız. Tüm Türkiye’ye sorun, Rizespor bu sene çıkar diyor herkes. 1975 yılında bu işe başladım. Yaşım eski, kafam yeni. Her geçen gün motivasyonum artıyor. Bunun artmasının sebebi de değerli dostlarımın teveccühüdür.

“Bizler Rizespor’da bir kurtarıcı değiliz”

Rizespor bu sene çıkacak ama öyle bir bütçe var ki, harcadığımız para Süper Lig parası, gelirimiz TFF 1. Lig parası. Dolayısıyla biz çıkmak zorundayız. Bunun başka türlü bir izahı yok. Şu an Süper Lig’de alınan para ile 1. Lig’de alınan para arasındaki farkı bu sene kapatmaya çalışacağız. Hadi bu sene bu parayı bulacağız, ama seneye nasıl bulacağız belli değil. Bizler Rizespor’da bir kurtarıcı değiliz. Eski yönetimin devamıyız.

“Kalıcı olmak için elimizden geleni yapacağız”

Eski yönetimimiz Rizespor'u borçtan kurtardı, itibarını geri kazandırdılar. Fair-play konusunda çok güzel işler yaptılar. Bir tek eksikleri vardı, sportif başarı. Bu da sırf sahada koşmakla olmuyor. Bugün oluşturduğumuz şekilde bir havayı da desteklememiz, takviye etmemiz lazım. Biz çıkmak için ama çıktıktan sonra da kalıcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Birçok kişinin söylediği Rizespor’un Süper Lige yakışmadığı algısını da kırmamız lazım. Kalıcı olmak için kararlı olmamız lazım.

“Altyapının önemi lafta kalmayacak”

Altyapıya çok önem vereceğim. Ben buradan giderken, “Bu adam geldi ama Allah razı olsun altyapıda tarihi işler yaptı” dedirtmek istiyorum. Futbol okulundan tutun da miniğine kadar gönlümde bir Altınordu modeli var. Ben giderken öyle anılmak istiyorum. Altyapının önemi böyle lafta kalmayacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çok samimi desteği var. Şimdiye kadar bizlere destek olan Mehmet Cengiz, Cemil Kazancı gibi değerlerimiz var. Bunlardan sürekli gidip para istenmez o yüzden bir yerden üretip bir yerden satmamız lazım. O yüzden altyapıya vereceğimiz önem ile bu topraklardan bu tür değerler üretilebilir. Altyapıda bu süreci toparlamak için, teknolojisine uygun geliştirmek için çalışacağız. Ben giderken, “Kemal Abimiz de geldi ama şu sorunumuzu da çözdü, kökünü halletti” dedirtmek arzusundayım. Konuştuklarımızın yarısını yapabilirsek inanın çok başarılı olacağız.

“Hasta olmaya niyetim yok”

Desteğimiz var. Bu yaştan sonra da benim mahcup olma lüksüm yok. Bir ismimiz, bir özgün ağırlığımız var. Bu isme hasar getirmek, leke sürdürmek istemiyorum. Eğer başaramayacağımı da anlarsam tıpış tıpış gider, bırakırım. Hasta olmaya niyetim yok. Kışın kalbime stent taktırdım. Dolayısıyla olayı rahatsız olacağımız bir noktaya taşımayacağım. Ama bir hafta olmadı, şuana kadar motivasyonum giderek arttı. Bu kadar heyecanlanacağımı düşünmüyordum.

“Artık patron Rize’de olacak”

Artık patron Rize’de olacak. Yönetim ağırlığımızı da Rize’ye doğru taşıyacağız. Birçok ilden yönetimimizde belki hiç aklınıza gelmeyecek isimleri bulacağız. Kiminin parasını alacağız, kiminin duasını alacağız.

Metin Başkan giderken futbolcu alınmasına ihtiyaç olmadığını söylemişti. Hocamız ise kesin adam istiyor ve olmazsa olmazı 10 numara. Ki ben de “hocam zaten senin 3 senedir 10 numaran yok ki zaten. Bu yeni değil ki” dedim. Ama nasıl buluruz bilemiyoruz. Yerli olsa hemen saldıracağım. Bir gücümüz var ve bunu kullanacağım. Ama yerli 10 numara yok. Yabancı alsak, bu seferde takımdan bir yabancı göndermek için 200-300 bin Euro vereceğiz. Böyle de bir açmaz içerisindeyiz. Ama bulduğumuz taktirde almak için elimizden geleni şartlarına bağlı olarak yapacağız.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar