Loading...
Vali Bektaş’tan 18 Mart mesajı

Vali Bektaş'tan 18 Mart mesajı

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

17 Mart 2017 - 12:26

Vali Bektaş’ın mesajı şöyle; “Dönemin en gelişmiş donanması ile Çanakkale Boğazı’nı kolayca geçerek İstanbul’a ulaşmayı planlayan işgalci devletlere karşı iman gücü, vatan sevgisi, birlik ve beraberlik ruhu ile dünya tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanının 102. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ordularına “Bensize taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” direktifi ile birçok imkansızlıklara rağmen 18 Mart 1915 te kazanılan ve ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten şanlı tarihimizdeki bu eşsiz kahramanlık destanı, İstiklal Savaşında elde edilen zaferlerinde bir başlangıcı olmuştur. 

Bu Millet, 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında Çanakkale Ruhunu tekrar yaşamış ve Türk Milletinin, birlik ve beraberliğinin ne kadar sağlam temellere dayandığını bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine büyük zaferleri gerçekleştiren bir milletin mensupları olmanın haklı gururunu bizlere yaşatan ve bugünlerimizi borçlu olduğumuz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını,  tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.“

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
330 Euro'luk ilaç 8 bin 600 Euro’ya çıktı
330 Euro'luk ilaç 8 bin 600 Euro’ya çıktı