Loading...
Taşlıdere Çay Fabrikası Mayıs ayına yetiştiriliyor

Taşlıdere Çay Fabrikası Mayıs ayına yetiştiriliyor

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Pazar ilçesinde devam eden Taşlıdere Çay Fabrikası ve Modern Sanayi Sitesi çalışmalarını yerinde inceledi.

09 Nisan 2017 - 13:02

Karal'a ziyaretlerinde Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Savaş Tabak, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Türüt, AK Parti Pazar İlçe Başkanı Nurettin İnce, il genel meclis üyeleri Leyla Veyisoğlu, Rasim Çorbacı eşlik etti.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, ilk olarak Çaykur'un en büyük çay işleme kapasiteli fabrika olma özelliğini taşıyacak olan Pazar Taşlıdere Çay Fabrikası'na gitti.

Burada yetkililerden bilgiler alan Rize Milletvekili Hasan Karal "Çaykur'umuzun bünyesine bir fabrika daha ekliyoruz. Günlük 550 ton kapasitesine sahip olacak olan Pazar Taşlıdere Çay Farbikası'nın inşaatına 2015'nin sonunda başlamıştık. Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde bir aksilik yaşanmaz ise deneme çay alımları gerçekleşecek. 20 dönüm arazi üzerine kurulan bu fabrikada 200 çalışan olacak." dedi.

Karal, Pazar Taşlıdere Çay Fabrikası'ndaki incelemelerinin ardından Modern Sanayi Sitesi inşaatına giderek, çalımalarla ilgili bilgiler aldı.

17 Milyon TL keşif bedeli olan Modern Sanayi Sitesi'nin üst yapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Rize Milletvekili Hasan Karal "Önümüzdeki ay itibariyle alt yapı ve çevre düzenleme çalışmaları için ihale yapılacak ve çalışmalara start verilecek. 2009 yılında inşaatına başlanılan Modern Sanayi Sitesi'nde 132 dükkan bulunacak." şeklinde konuştu.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği