Reklam
  • Reklam
RTSO, A Sınıfı Akredite Oda oldu

RTSO, A Sınıfı Akredite Oda oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ilk akredite odalarından biri olan Rize Ticaret ve Sanayi Odası, Akreditasyon Belge Yenileme Tetkiki sonucunda A Sınıfı Akredite Oda olma hakkı kazandı.

11 Eylül 2017 - 16:44

Rize Ticaret ve Sanayi Odası, 2017 yılı Akreditasyon Belge Yenileme Denetimini başarı ile tamamladı.

Denetleme Toplantılarına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Mümin Bakkal'ın yanı sıra RTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Genel Sekreter Gafur Karali, Akreditasyon ve Kalite Yönetimi Sorumlusu Hakkı Şeker ve personeller katıldı.

Akreditasyon Sistemi Nedir?
 
Sistemin amacı, Türk Oda/Borsa Sisteminin; Oda/Borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda/Borsa Sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda/Borsa Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır.

Bu çerçevede, TOBB;  EUROCHAMBRES ve İngiltere Ticaret Odası (British Chamber of Commerce) işbirliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modelini geliştirmiş ve 2005 yılına kadar projeyi İngiltere Ticaret Odası ile birlikte yürütmüştür.
 
2009 yılında TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sisteminin etkinliğinin gözden geçirilmesi ve İngiltere Ticaret Odası’nın hazırladığı “2008 Akreditasyon Kılavuzu”nun tüm Oda/Borsalar tarafından uygulanabilirliğinin tespiti amacı ile İngiltere Ticaret Odası ve Birliğimiz uzmanları 9 ay süren bir çalışma yapmış, bu çalışma sonucunda da “2010 Akreditasyon Kılavuzu” yayınlanmıştır.
 
Bugüne kadar, 12 Dönemde 250 Oda/Borsa ve 2 Şube akredite edilmiştir. 13. Dönem 28 Oda/Borsa ve 2 Şubenin akreditasyon çalışmalarına ise halen devam edilmektedir.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Akreditasyon sisteminin İlk dönem akredite olan Odalarından biridir.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayakkabı Topuklu
Ayakkabı Topuklu
Mama Sandalyesi
Mama Sandalyesi