Loading...
RTEÜ Besyo için 398 öğrenci başvuru yaptı

RTEÜ Besyo için 398 öğrenci başvuru yaptı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na 398 öğrenci başvuruda bulundu.

11 Temmuz 2017 - 19:02 - Güncelleme: 11 Temmuz 2017 - 23:30

2012 yılında kurulan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümü olmak üzere 4 bölümü bünyesinde barındırıyor.

İlk kez 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Özel Yetenek sınavı ile Spor Yöneticiliği Bölümü için öğrenci alımına başlayan bölüm, bu yıl üçüncü kez Özel Yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

Konuyla ilgili RTEÜ’den yapılan açıklamada, “Özel yetenek sınavlarında amaç belirli düzeyde spor yapmış ve sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemiş sporcular arasından en iyilerini seçip, spor eğitimcisi olarak yetiştirmektir. Yüksekokulumuzda akademik kadromuzun gün geçtikçe zenginleşmesi, eğitim kalitesinin yükselmesi ve özgün sınav sisteminin etkilerinden ötürü yüksekokulumuza ilgi her geçen gün artmaktadır” denildi.

Bu yılki sınavlara 79’u kız 309’u erkek olmak üzere toplam 398 öğrencinin başvuruda bulunduğu belirtilen açıklama şöyle; “Sınavlara katılan adayların sporculuk düzeyi puanlanıp, koordinasyon testine alınacaklardır. İlan edilen kontenjan sayısı kadar aday elde ettikleri derecelere göre belirlenip, öğrenci olarak yüksekokulumuza girmeye hak kazanacaktır. Üniversitemiz sınavların adil ve güvenli bir şekilde yapılması için her türlü hazırlığı yapmış bulunmaktadır.”

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı