Loading...
RTB’ye Vergi Haftası ziyareti

RTB'ye Vergi Haftası ziyareti

Vergi haftası kapsamında Rize Defterdar Vekili Erhan Çolak, Defterdarlık birim amirleriyle birlikte Rize Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bilgi alışverişinde bulundular.

01 Mart 2017 - 14:51

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından bu yana kutlanan Vergi Haftası'nın 28.'si çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bu kapsamda Rize Ticaret Borsası'na gerçekleştirilen ziyarette; Defterdar Vekili Çolak, Vergi Haftası nedeniyle ilde gerçekleştirilecek çalışma ve ziyaretler hakkında Erdoğan’a bilgi verdi.

Kanunla birlikte artık tümüyle çayın kalbi Rize’de atacak

Ziyarette, Rize’deki en önemli vergi kaynağının çay sektörü olduğunu ifade eden Erdoğan, “Ülkemizde kendi kendine yetebilen tek ürün olan çay, ülkemiz ve ilimiz için önemli bir ekonomik girdi sağlamaktadır. Özellikle son 10 yılda bizimde katkılarımızla çay sektörü çok gelişti. 2010 yılından bu yana yapmış olduğumuz çalışmalarla çay sektörüne ayrı bir imaj kazandırdık. Türk çayının uluslararası arenada bilirliğini arttırdık. Çayla ilgili yaptığımız projelerle çayımıza katma değer kazandırdık. Ayrıca yıllardır üstünde çalıştığımız çay kanunu Bakanlar Kurulu’nun gündeminde çok yakında onaylanacak inşallah. Kanunla birlikte artık tümüyle çayın kalbi Rize’de atacak.” dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği