Loading...
RTB’de Çay İhtisas Borsası Satış Seansı yapıldı

RTB'de Çay İhtisas Borsası Satış Seansı yapıldı

Rize Ticaret Borsası'nda, Çay İhtisas Borsası Satış Seansı ve Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

02 Ağustos 2017 - 17:43

Toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ve İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy da katıldı.

Rize Ticaret Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, Seans öncesi  Çay İhtisas borsası tadım salonunda satışa sunulacak Çayların numuneleri  hakkında bilgiler aktardı. Alıcılar tarafından test edilen numuneleri Vali Bektaş ve Belediye Başkanı Kasap’ta ilgiyle inceledi.

BAŞKAN KASAP, “KALİTELİ ÇAY HAKETTİĞİ DEĞERİ BULACAK”

Belediye Başkanı Kasap, Çay İhtisas Borsası nı hayata geçirerek yeni başarıya imza atan Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, “İhtisas Borsasının çay sektöründeki sorunları önemli ölçüde ortadan kaldıracak. Kaliteli çayın hak ettiği değeri bularak, çayın tüketiminin bir israf değil, bir kazanım noktasına varmasını sağlayacaktır” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN, “TÜRK ÇAYI GELECEĞİ OLAN BİR SEKTÖRDÜR”

Toplantı Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan’ın yaptığı sunumla devam etti. Başkan Erdoğan, Türk Çay sektörü ile ilgili önemli açıklamarda bulunarak Türkiye’nin dünyada üretici ülkeler arasında 5. Sırada yer aldığını, yıllık kişi başına tüketim bakımından ise 1. Sırada yer aldığını söyledi.

Türkiyenin Çay ihracat ve ithalat verilerini de açıklayan Başkan Erdoğan, "Çay sektöründeki yapısal bozukluklar dünyayla rekabet edebilmemizi engellemektedir" diye konuştu.

Başkan Erdoğan, son söz olarak, “Türk çayı geleceği olan bir sektördür. Dünya çay sektörüne entegre edemezsek gelişemez. Sunumda da açıkladığım gibi Çay İhtisas borsası tüm bu sistemle Türk çayını tarladan bardağa kontrol altına almış olacağız. Gayri resmi yollardan ülkemize giren kaçak çayı engellemiş olacağız. Tarladaki müstahsilimizin, sanayideki, pazarlamadaki çalışanın alın terini garanti altına almış oluyoruz” dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar