Loading...
Rizeli Yazar Özbulut’dan “Boğazımdaki Yumrular” Romanı

Rizeli Yazar Özbulut’dan “Boğazımdaki Yumrular” Romanı

Rize’nin, Fındıklı İlçesinden olan, Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli memur Ayser Özbulut’un Ceres Yayınları tarafından basımı yapılan, 341 sayfalık “Boğazımdaki Yumrular” isimli eseri roman severler tarafından büyük beğeni topladı.

09 Haziran 2017 - 17:34

Rize, Fındıklılı şair, yazar Ayser Özbulut, Anadolu Üniversitesi İktisadı ve İdari Bililer Fakültesi İşleteme bölümü mezunu olup, Türkiye’nin birçok bölgesinde, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarda, farklı kademelerde devlet memurluğu yaptı.

Birçok kitap fuarında imza gününe katılıp, okuyucularıyla buluşan Rizeli, şair ve roman yazarı, Ayser Özbulut’un kitabi ile ilgili ünlü sanatçı Gani Müjde şu dizeleri kaleme almış. Gani Müjde, “Boğazımdaki yumrular yaşama dönük umutların filizlendiği, zorlu koşullardaki bir hayatın tanıklığını getiriyor bize… Hesapsız, beklenmeyen bir karşılaşma ile hayatı tümden değişen bir kadınla tanıştırıyor bizi… Beklenmedik zamanda kapısını çalan aşka yürürken, önüne yepyeni bir yaşamın gerçeği de çıkar Elif'in, gelecek vadeden, ilkeli, vatansever bir subay ile yaptığı evlilikle değişen hayatı, onu büyütüp olgunlaştırır. Kahramanımızın yaşadıklarını okurken hepimizi derinden etkileyecek bir öyküyle yüzleşeceğiz. Zaman zaman gözlerinizin dolmasına, bazen de içinizin endişe ile titremesine sebep olacak. Ateş hattında gencecik bir kadın, babaya hasret büyüyen bir evlat ve önceliği hep "Vatan" olan başarılı, gözü pek bir subayın Kütahya'da başlayıp, Iğdır, Ankara, Hakkari’de sürüp, Bodrum'da sonlanan aşk hikâyesi... "Oysa durum asla göründüğü gibi değildi. Yüreğim parçalanmış, hasretim doruklara ulaşmış, boğazım yutkunmaktan nasır bağlamış, korkularım bütün ruhumu teslim almış içi boş bir bedende yaşıyordum..." Bazı aşklar vardır, anlatılır ama yazılamaz. Ayser Özbulut hem yaşayıp hem yazanlardan. Ben dinlerken çok keyif almıştım. Yazılı halini okursanız bana hak vereceksiniz.” şeklinde yazmış.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar