Loading...
Rizeli Sporculardan Makedonya’da Uluslararası başarı

Rizeli Sporculardan Makedonya'da Uluslararası başarı

Rize Olimpik Hazırlık Merkezinde Eğitimlerine devam eden Bayan Sporcular, Makedonya'da düzenlenen IKAS Akarsu Kano’su yarışlarında 2 Altın 1 Gümüş Madalya kazandılar.

11 Nisan 2017 - 16:53

08-09 Nisan 2017 tarihlerinde Makedonya/Üsküp’te düzenlenen ve Makedonya, Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna, Finlandiya, Macarista, Litvanya olmak üzere 9 Ülkenin katıldığı 49. IKAS Akarsu Kano’su yarışlarında Türkiye Kano Federasyonu Akarsu Slalom Milli Takımı 3 Altın 2 Gümüş 3 Bronz Madalya aldı.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “İlimiz Akarsu Kano Bayan branşında Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezine ev sahipliği yapmakta ve Bu Merkezde 7 sporcumuz 2 yıldır yatılı olarak eğitimlerine devam etmektedir. Hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatlarına ilimiz sporcularının ülkemizi temsil etmesi ve ülkemize kano branşında madalya kazandırmasıdır. Makedonya/Üsküp’te Bu Yıl 49.si Düzenlenen IKAS yarışmaları bir nevi Balkan Şampiyonası yerine geçmektedir ve bizler için ayrı önem arz etmektedir. Bu önemli organizasyonda Ülkemize bu madalyaları kazandıran Antrenör ve Sporcularımızı Can-ı gönülden tebrik ederim." dedi.

Şampiyonda;

K1 Bayanlar kategorisinde,

Sedanur GEÇER 1'inci

Gamze POLAT 2'nci

C1 Bayanlar Kategorisinde,

Kader KORKMAZ 1'inci

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar