Loading...
Rizeli Gençler Sarıkamış yolcusu

Rizeli Gençler Sarıkamış yolcusu

Gençlik ve Spor Bakanlığının Sarıkamış Harekâtı’nın 103’üncü yıldönümü çevrçevesinde Kars Sarıkamış’da düzenlediği “Gençlik Şühedanın İzinde” programına katılmak üzere Rize Gençlik Merkezi üyesi 250 genç’den oluşan kafile yola çıkıyor.

06 Ocak 2018 - 14:47 - Güncelleme: 07 Ocak 2018 - 12:25

Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler Türkiye’nin dört bir yanından binlerce genç ile birlikte Sarıkamış Harekatısırasında şehit düşen Mehmetçikleri 103’nüncü yılında anmak için 07 Ocak 2017 Pazar günü Sarıkamış’ta bir araya gelecek.

‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne katılacak olan Rizeli gençler, Sarıkamış’ta şehit düşen binlerce vatan evladına olan görev ve sorumluluğumuzu ülkemize bir kez daha hatırlatacaklar.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 2013 yılından itibaren başlattığı Gençlik Şühedanın İzinde programı çerçevesinde 5 yıldır 10 binlerce genç şehit düşen Mehmetçikleri anmak için Sarıkamış’ta buluşuyor. Burada yapılan törenlerde gençlerimiz Şüheda’yı bir kez daha keşfedecek. Dedelerinin Allahuekber Dağları’ndaki o kahramanlık destanını yerinde yaklaşık 10 km mesafeyi yürüyerek -13 derece soğukta, yoğun kar yağışı altında ve bir metreyi bulan karlı zeminde hissedecekler, Şartlar ne olursa olsun ecdadımızın düştüğü yol, peşlerine düşeceğimiz yoldurdiyerek tarihe anlamlı bir yolculuk yapacaklar“ dedi. 

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ayrıca Rizeli gençlere bu manevi ortamı yerinde yaşamak için gerekli olanakları sağlayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’a gençler adına şükranlarını sunduğunu belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Sarıkamış Harekâtı’nın103’üncü yıldönümü çevrçevesinde Kars Sarıkamış’da düzenlediği “Gençlik Şühedanın İzinde” programına katılmak üzere 06.01.2017 akşamı yola çıkacak olan Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler 07.01.2017 tarihinde yapılacak tören’den sonra Rize’ye dönecekler.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altyazı'dan Dünya Sinema Sözlüğü
Altyazı'dan Dünya Sinema Sözlüğü
İbrahim Üzülmez ile 1 yıllık sözleşme imzalandı
İbrahim Üzülmez ile 1 yıllık sözleşme imzalandı