Loading...
Rizeli Gençler Fas yolcusu

Rizeli Gençler Fas yolcusu

Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Türkiye-Fas Gençlik Değişim Programı' kapsamında Fas’a Tarih ve Kültürel ziyarette bulunacaklar.

20 Nisan 2017 - 14:33

16 kişilik Rize kafilesi değişim programı çerçevesinde 20-29 Nisan 2017 tarihlerinde Fas’ın bir çok tarihi yerini, kültürünü ve insanlarını tanıma fırsatı bulacaklar.

'Türkiye-Fas Gençlik Değişim Programı' kapsamı arasında yapılan değişim programı çerçevesinde geçen yıl  Ağustos ayında Rize’ye gelerek Rize kültürünü tanıma fırsatı bulan Fas’lı gençler bu yıl Rizeli gençleri ağırlayacak.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “Rize Gençlik Merkezi, Gençlik Değişim Programı kapsamında Fas'dan gelen öğrencilere ''Kültürler Arası Öğrenme'' teması çerçevesinde geçen yıl  yöremizin çeşitli kültürel değerlerini tanıtmıştık.  Bu yılda Rize Gençlik Merkezi üyesi gençlerimiz Fas’a seyahat etme şehrin kültürünü, tarihi yerlerini gezerek tanıma fırsatına sahip olacaklar ve ortak paylaşımlarda bulunarak sağlam dostluklar ve ileride kurabilecekleri iş birliğinin de temellerini de atmış olacaklardır.” diye konuştu. 

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Yağlar
Yağlar