Loading...
Rizeli Genç Yetenekler Antalya yolcusu

Rizeli Genç Yetenekler Antalya yolcusu

Rize'de 12 yaşındaki 12 futbolcu "4. Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği" kapsamında Antalya'ya hareket etti.

07 Nisan 2017 - 13:52

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından her yıl gerçekleştirilen "Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği" bu yıl 4. kez Antalya'da düzenleniyor.

07-09 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek futbol şenliğine Rize'den 2005 doğumlu 12 futbolcu katılıyor. Şenliğe Türkiye genelinde ise 44 takım ve 528 çocuk katılacak.

Şenliğe Rize'den katılacak olan Rize Karması takımı Karma Antrenörleri Cengiz Uçak ve Hakan Turanlı tarafından seçildi. Antalya'daki turnuvada 9. Grupta yer alan Rize Karması takımı Bursa, Burdur ve Batman Karması takımlarıyla aynı grupta mücadele edecek.

Rize Karması; Samet Yücel Kazdal (Reşadiyespor) ve Caner Aydın (Hamzabeyspor) kaleciler olmak üzere, Fatih Demirkıran, Acem Delibalta, Sinan Akbulut, Hasan Efe Özçelik, Aziz Kaspar, Muhammed Yasin Bilici (Rize Belediyespor), Abdulkadir Turan (Reşadiyespor), Aslan Tekcan Kurt, Emirhan Emiralioğlu (Pazar Genç Aslanlarspor) ve Muharrem Ümit (Madenlispor) isimli genç futbolculardan oluşuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜFAD Rize Şube Başkanı Bilal Karafazlıoğlu, "Derneğimiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen futbol şenliğimize bu yıl da ilimizdeki futbol takımlarından seçilen 2005 doğumlu genç yeteneklerimizle katılıyoruz. Karma antrenörlerimiz Cengiz Uçak ve Hakan Turanlı tarafından tüm takımlarımızın izlenmesi sonucu seçilen 12 kişilik Rize Karması ile Antalya'da düzenlenecek futbol turnuvasında ilimizi temsil edeceğiz. Turnuvada ilk maçımızı Batman, ikinci maçımızı Burdur ve son maçımızı Bursa karması ile oynayacağız. Dilerim bu turnuva genç yeteneklerimizin gelişiminde ve geleceğin yıldızları olmaları noktasında önemli bir adım olur" dedi.

Rize Karması futbolcuları, TÜFAD Rize Şubesi'nde ailelerin de katılımıyla gerçekleştirilen uğurlama töreninin ardından Antalya'ya hareket ettiler.

Haber: Turgay AYHAN

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Aydınlatma çalışmalarında gece mesaisi
Aydınlatma çalışmalarında gece mesaisi