Loading...
Rizeli bürokratın "İLA" kitabı çıktı

Rizeli bürokratın "İLA" kitabı çıktı

Rize’nin, Fındıklı İlçesinden olan ve uzun yıllar Ankara’da yaşayan Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Yüksekokulu Genel Sekreteri İlhan Sunar’ın 280 sayfadan oluşan, “İLA” isimli Romanı Selvi yayınları tarafından piyasaya sürüldü.

23 Mart 2017 - 19:39

Rizeli yazar İlhan Sunar’ın yazmış olduğu “İLA” isimli roman kitabı, Roman sever okuyucuları tarafından bir hayli beğeni topladı.

Rizeli bürokrat, yazar İlhan Sunar, “Roman okuyucusu olmayıp ta, roman okumayı arzulayan sevgili okuyuculara özetle söylemek istediğim, biz roman yazarları ve roman oyucuları bilirler ki,  bir kişi ya da bir grup insanın başından geçenleri, onların iç ve dış yaşantılarını belli bir kronolojik, mantıksal, duygusal ya da sanatsal ilişkiyi gözeterek öyküleyen uzun kurgusal anlatıların kitaplaştırılmasıdır. Tabii ki, hikâyeye kıyasla daha uzun ve olaydan ziyade kişi merkezli bir yazı türü olan romanlar kurgusal ağırlıktan oluşur. İLA’nın hayatını içeren bu romanımı okurken, bazen çok gülecek, bazen de çok hüzünleneceksiniz. Hayatı boyunca kimseden zerre iyilik görmeyen İLA, ne istediyse mutlak güç Allah’ın verdiğini sevinçle okuyacaksınız. Oldukça sürükleyici olan bu ilk romanıma arkadaş çevremin, mesai yaptığım arkadaşlarımın, Karadenizli ve Rizeli hemşerilerimin göstermiş oldukları ilgiye, beğeniye ve tebriklerine, şahsim, aile bireylerim olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Rizeli bürokrat İlhan Sunar’ın, Roman yazarlığını yanında, ortaöğretim yıllarında çeşitli sınıflarda elde etmiş olduğu zeka oyunları Rize ve Türkiye Şampiyonluğu unvanı bulunuyor.

 Haber: Bayram Ali KAVALCI

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Aydınlatma çalışmalarında gece mesaisi
Aydınlatma çalışmalarında gece mesaisi