Reklam
  • Reklam
Rize Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri fiili olarak başladı

Rize Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri fiili olarak başladı

Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) seçimleri 03 Ekim Salı günü yapılacak. 21 meslek grubunun oy kullanacağı seçimlerde şu ana kadar mevcut Başkan Karamehmetoğlu ile birlikte 2 isim yarışacak.

12 Eylül 2017 - 17:17

Haber: Turgay AYHAN

Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, RTSO Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında yaklaşan Oda seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Oda seçimlerinin 03 Ekim Salı günü İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenleneceğini belirten Başkan Karamehmetoğlu, sabah 08.00’da başlayacak olan oy verme işlemlerinin akşam 17.00’da sona ereceğini söyledi.

Karamehmetoğlu açıklamasında, “RTSO olarak bize yakışan şekilde seçimlerimizi yapacağımızdan herkesin emin olmasını istiyoruz. Şu an 2 bin 252 faal üyemiz bulunuyor ancak bu üyelerimizden 313’ü son çıkan Kanun Hükmünde Kararnamede yer alan madde uyarınca, oda üyeliği iki yılı doldurmadıklarından dolayı oy kullanamayacak. Bin 939 üyemiz 21 meslek gurubunda oy verecekler” dedi.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın Rize’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Başkan Karamehmetoğlu, “Arzumuz tüm üyelerimizin gelip oylarını kullanmasıdır. Seçimlerde demokrasinin bütün kurul ve kurallarıyla işlemesini sağlamak görevimizdir. Bu yüzden tüm üyelerimizi 3 Ekim tarihinde yapacağımız seçimlerde oy vermeye davet ediyorum” dedi.

Karamehmetoğlu, şu an 46 olan meclis üyesi sayısının yeni dönemde 45 üye ile devam edeceğini belirtirken, seçimlerin fiili olarak başladığını ifade ederek aday olan herkese başarılar diledi.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Grupları:

1. Meslek Grubu: Tarım – Ormancılık – Balıkçılık (Tarım – Sebze – Meyve Toptan Ve Perakende Satıcıları – Su Ürünleri – Orman Ürünleri – S.S. Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri)

2. Meslek Grubu: Maden Ve Taş Ocakçılığı – Elektrik Gaz Buhar Ve İklimlendirme Üretimi Ve Dağıtımı – Su Temini ; Kanalizasyon,Atık Yönetimi Ve İyileştirme Faaliyetler

3. Meslek Grubu: İmalat (Çay – Şekerli Şekersiz İçecek Maddeleri – Paketleme)

4. Meslek Grubu: İmalat (Gıda Maddeleri – İnşaat Ve İnşaat Amaçlı Malzeme İmalatı – Makine – Asansör – Bilimum Malzeme İmalatı

5. Meslek Grubu: İnşaat (İkamet Veya İkamet Amaçlı Olmayan İnşaat – Hafriyat – Müteahhitlik Hizmetleri)

6. Meslek Grubu: İnşaat (Konut Ve İşyeri Kooperatifleri – Hazır Kapı – Pencere – Çatı Yapımı – Ağır İş Makineleri Kiralanması Ve Gayrimenkul Acentelikleri)

7. Meslek Grubu: İnşaat (Sıhhi Tesisat – Isıtma Ve Havalandırma Tesisatı – Elektrik Tesisatı Yapımı Ve Toptan Ve Perakende Ticareti)

8. Meslek Grubu: Motorlu Ve Motorsuz Araçlar – Oto Yedek Parçaları – Akaryakıt İstasyonları Ve Madeni Yağların Toptan Ve Perakende Satışları

9. Meslek Grubu: Her Türlü Gıda Maddelerinin – İçeceklerin Toptan Ticareti

10. Meslek Grubu: Her Türlü Gıda Maddelerinin – İçeceklerin Perakende Ticareti – Tüketim Kooperatifleri

11. Meslek Grubu: İnşaat Malzemeleri – Hırdavat – Cam – Toptan Ve Perakende Satıcıları

12. Meslek Grubu: (Bilgisayar – Elektrikli Ve Elektriksiz Ev Eşyaları İle Dayanıklı Tüketim Malları Ve Elektronik Eşyanın – Cep Ve Ev Telef. Top.ve Per.ticareti)

13. Meslek Grubu: Konfeksiyon – Tekstil – Giyim – Tuhafiye – Manifatura – Toptan Ve Perakende Satıcıları

14. Meslek Grubu: Mobilya İmalatı Ve Satışı – Halı – Kilim Malzemelerinin Toptan Ve Perakende Satışı

15. Meslek Grubu: Saat – Mücevherat (Altın Ve Kuyumculuk ) Toptan Ve Perakende Ticareti

16. Meslek Grubu: Ulaştırma Depolama (Şehirlerarası Ve Ulus.arası Yük Ve Yolcu Taş.kargo – Kurye-Su Yolu-Taşımacılığı-Liman İşletmeleri-Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi

17. Meslek Grubu: Konaklama Ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri Oto Kiralama – Seyahat Acentelikleri

18. Meslek Grubu: Finans Ve Sigorta Faaliyetleri (Bankacılık – Kefalet Kooperatifleri – Sigorta Acentelikleri – Döviz Büroları)

19. Meslek Grubu: Mesleki Bilimsel Ve Teknik Faaliyetler (Mimarlık – Mühendislik – Danışmanlık – Veterinerlik Hizmetleri)

20. Meslek Grubu: Eğitim – Sürücü Kursları – Sağlık Merkezleri-Özel Güvenlik-Temizlik-Medikal-Eczacılık-Gözlük-Kozmetik Ürün-Fotoğraf Malz. toptan ve Perakende Satıcılar

21. Meslek Grubu: Basın Yayın – Kırtasiye – Matbaa – Reklam Hizmetleri – Bilgi İletişim – Eğlence Dinlence Ve Spor Faaliyetleri

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayakkabı Topuklu
Ayakkabı Topuklu
Mama Sandalyesi
Mama Sandalyesi