Loading...
Rize, referandum sonuçlarını kutladı

Rize, referandum sonuçlarını kutladı

Her seçimde Türkiye 1.'si olan ancak bu kez Türkiye 3.'sü olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baba ocağı Rize'de referandum sonuçları horonlar eşliğinde kutlandı.

17 Nisan 2017 - 00:58

16 Nisan referandumunda Türkiye'de yüzde 51.4, Rize'de ise yüzde 75.55 oranında çıkan "Evet" kararı şehirde coşkuyla kutlandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne Rize'de "Evet" kararının çıkmasının ardından sokaklara inen vatandaşlar horon eşliğinde kutlamalar yaptı.

Tuzcuoğlu Memişağa Parkı'nda vatandaşlarca yapılan kutlamalara AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak ve AK Parti İl Başkanı Muhammet Avcı ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap da katıldı.

Vatandaşlara seslenen İl Başkanı Avcı, referandum sonuçlarının kaybedenlerle kazananların safını belli ettiği söyleyerek, "Bu süreçten sonra bize düşen görev 'hayır' diyen kardeşlerimizi de kucaklayarak bütüncül bir yapı ortaya koyabilmektir." dedi.

Milletvekili Osman Aşkın Bak konuşmasında Rizeli'nin Kaçkar Dağları gibi dimdik bir şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durduğunu söylerken Milletvekili Hikmet Ayar da çetelerin ve terör örgütlerinin bu seçimde kaybettiğini, Türkiye'nin geleceğe daha iyi bakacağını belirtti

Son olarak konuşan Milletvekili Hasan Karal ise, Türkiye'nin çok zor bir seçimi geride bıraktığını belirterek, "Türk siyaseti için tarihi için bir milat günüdür. Artık eski Türkiye devrinin kapandığı gün bugündür. Bundan sonra yarın sabahtan itibaren yeni Türkiye'nin güneşi ile beraber doğacağız. Bütün desise yalan ve iftiralara rağmen Aziz Türk milleti adam gibi durmasını bildi. Rize bir kez daha Cumhurbaşkanını mahcup etmedi. Rizeli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz." dedi.

RİZE'NİN REFERANDUM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Yağlar
Yağlar