Loading...
Rize, ilk kez düzenlenen Hestourex Fuarına katıldı

Rize, ilk kez düzenlenen Hestourex Fuarına katıldı

Rize, Antalya Expo Center'da yapılan Hestourex (sağlık, spor, alternatif turizm ve kongre) Fuarı'nda tanıtıldı.

11 Nisan 2017 - 21:52 - Güncelleme: 11 Nisan 2017 - 22:37

Sağlık, spor ve alternatif turizm kongre ve fuarı olan (Hestourex) Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığının desteği ile Antalya Anfaş Expo Center'da gerçekleşti.

Açılışa Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Türk Sağlık Konseyi Başkanı Emin Çakmak, Türsab Başkanı Başaran Ulusoy ile çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.

Fuarın açılış konuşmasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'de bir ilk olan Hestourex'de 150 ülkeden 4.000'in üzerinde satın alma heyetinin katılımıyla 10 milyar liranın üzerinde kısa vadede anlaşma yapılmasını, ayrıca 2 binden fazla akademisyenin bu fuarda 40 binin üzerinde ikili görüşme yapması hedeflenmektedir" diye belirtti.

Rize sağlık, spor, alternatif turizm kongre ve fuarı olan Hestourex’de Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının hazırlamış olduğu bölge tanıtım stantı içerisinde yer aldı. Bu fuarda son yıllarda doğa ve kültür turizminde ön plana çıkan Rize'nin bu değerlerinin yanında alternatif turizm alanındaki destinasyonları hakkında da katılımcılara bilgiler verildi.

Özellikle heliski, rafting, trekking, yamaç paraşütü, kamp karavan turizmi, kuş gözlemciliği, doğa fotoğrafçılığı ve dağcılığın yanında İkizdere ve Ayder’deki termal turizm değerlerinin de tanıtımının yapılması gelişmekte olan turizm değerleri açısından iyi bir fırsat yaratmış oldu.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı