Loading...
Rize Emniyeti kaçak ve kaçakçılara göz açtırmıyor

Rize Emniyeti kaçak ve kaçakçılara göz açtırmıyor

Rize İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin il ve ilçelerde yaptığı kaçakçılıkla mücadele çalışmalarında 3 bin 20 paket kaçak sigara, 58 şişe kaçak içki ve 3 ruhsatsız tabanca ele geçirilirken, bir cezaevi firarisi yakalandı.

28 Mart 2017 - 16:34

Rize İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;

- 155 Polis İmdat hattına yapılan bir ihbarda Camiönü Mahallesi Karadeniz Sahil Yolu üzerinde siyah giyimli bir şahsın iki adet valiz ile beklediğini şahsın hareketlerinin şüpheli olduğunu bildirmesi üzerine; ihbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu kontrolde şahıs üzerinde ve valizlerinde yapılan kontrolde toplam 980 paket kaçak sigara ve 37 şişe kaçak içki olduğu görüldü. Gözaltına alınan G.G. isimli Gürcistan vatandaşı yapılan adli işlemin ardından serbest bırakıldı.

- Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin 23 Mart 2017 günü yapmış oldukları çalışmalarda Karadeniz Sahil Yolu üzerinde yol kenarında bekleyen bir şahıs ve şahsın yanında büyük boy çöp poşetinin olduğu görülmüş, yapılan kontrolde poşet içerisinde toplam 1000 paket kaçak sigara yakalandı. Gözaltına alınan I.A. isimli Gürcistan vatandaşı yapılan işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır.

-Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin 27 Mart 2017 günü yapmış oldukları çalışmalarda Deniz Mahallesi üzerinde yol kenarında park halinde bulunan Gürcistan plakalı iki farklı araç içerisinde yapılan kontrolde toplam 1040 paket kaçak sigara tespit edildi. Araç sürücüleri E.D. ve T.M. isimli Gürcistan vatandaşları gözaltına alınarak yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldılar.

-Fındıklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin 27 Mart 2017 günü yapmış oldukları çalışmalarda Liman Mahallesi üzerinde yapılan yol kontrollerinde 34 plakalı bir araç kontrol edilmiş, araç içerisinde 21 şişe kaçak içki olduğu görülmüş ve araç içerisinde bulunan K.K. ve T.K. isimli şahıslar gözaltına alınarak yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldılar.

UYGULAMA NOKTASI BAŞARILI ÇALIŞMALARINA YENİSİNİ EKLEDİ

Rize merkeze bağlı Alipaşa uygulama noktasında görevli personellerin 22-28 Mart tarihleri arasında yapmış oldukları kontrollerde 3 adet ruhsatsız tabanca 36 adet fişek ele geçirilmiş, şüpheliler T.S., U.İ. ve İ.G. isimli şahıslara 6136 SKM adli işlemler yapılmıştır.

Ayrıca Adana 27.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından aranması bulunan C.A. isimli şahıs yakalanarak gerekli işlemler yapılmıştır.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
330 Euro'luk ilaç 8 bin 600 Euro’ya çıktı
330 Euro'luk ilaç 8 bin 600 Euro’ya çıktı