Reklam
  • Reklam
Rize’de Yazarlık ve Sahne Atölyesi etkinliği

Rize'de Yazarlık ve Sahne Atölyesi etkinliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇDES programı kapsamında destek almaya hak kazanan “Geleneksel Sahne Sanatları Gençlerle Sahnede” projesi faaliyetleri kapsamında Rize Gençlik Merkezi çalışma salonlarında, Yazma Atölyesi ve Sahne Atölyesi faaliyetleri düzenlendi.

06 Kasım 2017 - 10:34

4-5 Kasım 2017 tarihlerinde 30 kişilik çalışma gruplarıyla düzenlenen atölye çalışmalarının Yazma Atölyesi bölümünde, yazar Hüseyin Sorgun tarafından katılımcı gençlere Geleneksel Sahne Sanatları hakkında bilgi verilerek, Dramatik Yazarlık sunumu yapıldı ve metin incelemesi, uygulamalarla eğitim programı tamamlandı.

Sahne Atölyesi bölümünde oyuncu Mürşit Ağa Bağ tarafından katılımcı gençlere sahne kullanımı hakkında bilgi verilerek ses, nefes ve beden dili kullanımı örnek uygulamalarıyla eğitim devam etti. Atölye çalışmalarına gençlerin ilgisi ve katılımı yüksekti.

Proje Koordinatörü Esra Alemdaroğlu, “14-29 yaş arası gençlerin Geleneksel Sahne Sanatları’nı tanımaları, öğrenmeleri, farkındalık kazanmaları ve ilgisi olan gençlerin bu alanda kendilerini geliştirerek faaliyetler düzenlemesinin teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan proje kapsamında yazarlık ve sahne atölyesi çalışmaları ile faaliyetlerimize başladık. İki değerli ve tecrübeli eğitmenimizle çok verimli bir çalışma oldu, kendilerine tüm katılımcılarımız adına da teşekkür ediyorum. Ayrıca, Gençlik Merkezimiz ve gençlik liderlerimizin desteği ile iki gün boyunca katılımcı gençlerimizle eğlenerek keyifle öğrendik, Gençlik Merkezi Müdürümüze ve gençlik liderlerimize, gönüllü gençlerimize de teşekkür ediyorum. Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra Kasım ayı içerisinde Rizeli gençlerimizin sahneleyeceği Orta Oyun ile lise öğrencilerine, üniversite öğrencilerine ve halka yönelik, Geleneksel Sahne Sanatları’nı tanıtmak amacıyla tiyatro organizasyonları yapılacak. Destekleri ve işbirliği için Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür Turizm İl Müdürlüğü ve ÇAYKUR’a teşekkür ederim.” diyerek proje kapsamında 9 Kasım 2017 Perşembe günü saat 19.00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Rize Hayaller Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek “Pertev Beyin Konağı” adlı Orta Oyuna tüm vatandaşları davet etti.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tesettür Abiye Fiyatları
Tesettür Abiye Fiyatları
Ayakkabı Topuklu
Ayakkabı Topuklu