Loading...
Rize’de Turizm Haftası etkinlikleri başlıyor

Rize'de Turizm Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 41.’si düzenlenecek olan Turizm Haftası etkinlikleri Rize’de hafta boyunca birbirinden farklı birçok programla Rizelilerin beğenisine sunulacak.

17 Nisan 2017 - 23:05

Hafta etkinlikleri 18 Nisan Salı günü saat 09:00 Turizm Sektör Temsilcilerinin Rize Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaretle başlayacak olup, Rizem Kültür ve Turizm Derneği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi’nin düzeldiği organizasyonla yöre gastronomisinin gelişimini ve farklı tatların gün yüzüne çıkmasını hedefleyen ödüllü ‘’Karadeniz Yöresel Lezzet Yarışması’’ 11:00 ve 13:00 saatleri arasında İsmail Kahraman Rize Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. 

19 Nisan Çarşamba günü saat 08:00’de Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda Turizm Standları ve El Sanatları Sergisi açılacak olup saat 11:00’da Rizem Kültür ve Turizm Derneği,  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  tarafından Kortej Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Saat 14:30’da ise Rizem Kültür ve Turizm Derneği’nde Turizm Öğrencileri ile Sektör Buluşması gerçekleştirilecek olup, Turizm Konulu Söyleşi düzenlenecek.

Hafta kapsamında 20 Nisan Perşembe Hemşin İlçesi’nde Tarihi Konaklar ve Doğa yürüyüşü yapılacak. Hareket saati ve kalkış 08:30’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi Önü’nden gerçekleştirilecek.

Ayrıca hafta boyunca Doğa Turizmi ve Kültür Yürüyüşleri devam edecek olup, 21 Nisan Cuma günü saat 14:00’de İyidere İlçesi’nde Tarihi Pileki Yolu Yürüyüşü ve saat 15:00’de ise Pileki Mağarası’nda İyidere Vadisi’nin Kuşları Fotoğraf Sergisi düzenlenecek. Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda, Sportif Turizm Faaliyetlerine daha fazla dikkat çekebilmek için saat 14:30’da Çaykur Karşısı Rafting-Kano Tesisleri’nde Kano Rafting etkinliği gerçekleştirecek.

22 Nisan Cumartesi gününde ise iki ayrı rotada Doğa ve Kültür Turizmi programı yer alıyor. 1. Güzergah İyidere İlçesi, Pileki Mağarası ve Sarayköy Çifteli Değirmeni gezisi olup, 2. Güzergah ise  İkizdere İlçesi, İkizdere Vadisi, Cimil Şelalesi ve Ovit Gezisi’dir. Her iki etkinlikte saat 08:30’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi önünden gerçekleştirilecek.

Kutlama programı kapsamında 17-22 Nisan tarihleri arasında İsmail Kahraman Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda ‘’Rize’de Doğa ve Manzara Fotoğraf Sergisi’’ ziyaretçilerimizle buluşacaktır.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı