Loading...
Rize’de miniklerden "15 Temmuz" tiyatrosu

Rize'de miniklerden "15 Temmuz" tiyatrosu

Rize merkezde bulunan Kurtuluş İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerine tarafından “15 Temmuz Darbe Girişimi” konulu tiyatro oyunu sergilendi.

20 Nisan 2017 - 16:54

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde, Kurtuluş İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerinin, Sınıf Öğretmeni Canan Aşık Avluk ve Türkçe Öğretmeni Ömer Faruk Başar yönetiminde hazırlamış oldukları “Çanakkaleyi Hisset” adlı şiir-türkü-tiyatro gecesi  düzenlendi.

 Programda Çanakkale’den, Kurtuluş Savaşına, İstiklal Marşımızın yazılmasından, 15 Temmuz Darbe Girişimine değin tarihimizde şiirler ve tiyatrolarla yolculuk yapıldı.

Ayrıca program sonunda Kurtuluş İlkokulu 4-D sınıfı öğrencilerinin Sınıf Öğretmenleri Canan Aşık Avluk yönetiminde hazırlamış oldukları  koronun saz eşliğinde seslendirdiği  türkülerle  çoşku ve hüzün  harmanlandı.

Tüm salonun bayraklarla eşlik ettiği ve duyguların zirve yaptığı geceye İl Milli eğitim Müdürü Mustafa Kalender,  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul idarecileri, öğretmenleri,  birçok öğrenci ve veli katılımı gerçekleşti.

Misafirler salon girişinde öğrenciler tarafından kolonya ve çikolata ile karşılanırken,  program sonunda tüm şehitlerimizin ruhları için helva ikramında bulunuldu.

 Programda; sahnede yapılan şiir- tiyatro ve türküler kadar veliler tarafından özel hazırlanan tarihimizin anlam ve önemini hatırlatan ikramlıklarda göz doldurdu.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarının yaşadığı zorlukları anlamak için  torbalarda bayat ekmek,  evlatlarını vatan icin kınalayarak savaşa gönderen anaları  ve kınalı hasanları hissetmek için kınalar, 15 Temmuz şehitlerimiz için lokum ve tarihimizin tüm şehitleri için helvalar özel paketlerde hazırlandı.

Program sonunda okul müdürü Muammer Yığçı emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilere ayrıca tüm misafirlere katılımları için teşekkür etti.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar