Loading...
Rize’de karayolları bu binayı unuttu

Rize'de karayolları bu binayı unuttu

Rize-Erzurum karayolu duble çalışmasında karayolu ortasında kalan 2 katlı bina 2 senedir yıkılmayı bekliyor.

17 Nisan 2017 - 01:10 - Güncelleme: 17 Nisan 2017 - 01:32

Rize-Erzurum 25 no’lu devlet karayolunda 2008 yılında başlatılan duble yol çalışması 2015 Mart ayından bu yana durmuş durumda. Yol ortasında atıl durumda kaderine terk edilen 2 katlı bina yıkılmayı bekliyor.

İyidere-İkizdere ilk etap 17 km’lik güzargahın duble olarak yapılmasına rağmen 2 seneyi aşkın süredir yol genişletme çalışmalarında bir gelişme olmaması ilçe halkının tepkilerine sebep oluyor.

İyidere-İkizdere 35 km’lik kısımın yapımına 2008 yılında başlandığını söyleyen yöre halkı, “Başlayan çalışmalar durmuş durumda. İlk etap olarak söylenen 17 km yapıldı ama diğer taraf durmuş. 2015 Mart ayından bu yana karayolu yapımında Güneyce Tüneli yapımı hariç hiçbir çalışma olmaması bizi tedirgin ediyor. Bunca zamandır bekleniyor halen ihale proje yapılmış değil. Ayvalık köyü sınırlarında olan bu görülen 2 katlı binanın durumu kaos. Bu bina karayolu ortasında kaldı ve halen yıkılamadı.

Ovit Tüneline çıkan yol yok

Ovit Tüneline çıkması beklenen duble yol yapımı konusunda halen ihale olmaması üzüntü veriyor. Şu anda Türkiye’nin en uzun Tüneli olan Ovit Tüneli eğer yol yapılmazsa boşuna yapılmış olacak. Duble yol ihalesinin yapılarak çalışmalara başlanmasını istiyoruz” dediler.

Haber: İsmet KÖSOĞLU

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağlar
Yağlar
İp Kamera
İp Kamera