Loading...
Rize’de çocuklar "Karlar Ülkesi"ne yolculuk yaptı

Rize'de çocuklar "Karlar Ülkesi"ne yolculuk yaptı

Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun müzikli-danslı çocuk oyunu “Karlar Ülkesi”, “Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi” kapsamında Rize’de sahnelendi. İlkokul öğrencilerinin katıldığı tiyatro oyununa ayrıca Zorlu Enerji Grubu yöneticileri katıldı.

03 Haziran 2017 - 02:09

Zorlu Enerji Grubu tarafından 2010 yılından bu yana Türkiye’nin farklı bölgelerinde yürütülen “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi öğrencileri yenilenebilir enerji kaynakları, yenilenebilir enerji kaynakları, enerji tasarrufu ve enerjiyi verimli kullanma konularında bilinçlendirirken, çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini de sağlıyor.

Tüm yıla yayılan okul ve sosyal aktiviteler ile çocuklara daha yoğun bir öğrenme süreci yaşatılan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında; eğitim alan öğrencilerin farklı deneyimler yaşamaları amacıyla Zorlu Çocuk Tiyatrosu Rizeli öğrencilerle buluştu.

Çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisi de aşılamayı amaçlayan ve büyük ilgi gören oyun, 1 Haziran Perşembe günü İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyuna, Rize’deki farklı ilkokullardan 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri katıldı.

Çocukların hayal dünyasına açılan oyun

Karlar Ülkesi, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle sergilerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına da katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Profesyonel oyuncu ve dansçıların yer aldığı oyun, müzik ve dansı bir arada bulunduran kurgusuyla çocuklara sınırsız ve masalsı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Karlar ülkesi kahramanı olan ve En yakın arkadaşları Kay’ı, Karlar Ülkesi’nde yaşayan kötü kalpli Karlar Kraliçesi’nin elinden kurtarmak için tehlikelerle dolu bir yolculuğu göze alan Tarçın ve Gerda’nın bu macerasını anlatan oyunda çocuklar, rengarenk bir atmosferde mevsimleri öğreniyorlar.

Tüm yıla yayılan aktivitelerle zenginleşti

“Karlar Ülkesi” ile farklı ve renkli bir deneyim yaşayan Rizeli çocuklar, “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesiyle enerji ve çevre konusunda bilinçleniyorlar. Sosyal sorumluluğu geçici uygulamalardan ibaret görmeyen bir Grup olarak Zorlu Enerji’nin 2010 yılında bu yana uyguladığı proje, yeni dönemde yatırım bölgelerindeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde geliştirildi.

Rize’de bu yıl ilk kez hayata geçen proje ile ilkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri, enerji, enerji kaynakları, enerji tasarrufu, verimlilik ve yenilenebilir enerji konularını sıkılmadan, okul müfredatı kazanımlarını pekiştirecek biçimde oynayarak öğreniyorlar. Geleceğin enerji sorunlarını çözebilecek nesillerin yetişmesine destek olabilmek amacıyla başlatılan proje, bu yıl 155 okulda, 464 öğretmenin desteğiyle yürütülüyor.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar