Reklam
  • Reklam
Rize’de "Bilirkişilik Temel Eğitimi" verilecek

Rize'de "Bilirkişilik Temel Eğitimi" verilecek

Bilirkişilik faaliyetlerini kapsayan 03 Kasım 2016 tarihli 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu 24 Kasım 2016 ve 29898 sayılı Resmi Gazete’de ve buna bağlı olarak “Bilirkişilik Yönetmeliği” 03/08/2017 tarih ve 30143 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı.

03 Ekim 2017 - 20:59 - Güncelleme: 03 Ekim 2017 - 21:32

Rize Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (Rize SMMMO) Başkanı Ali Fuat Çakmakçı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kanun kapsamında bilirkişilik başvurusu yapacakların ‘Bilirkişilik Temel Eğitimi’ni tamamlamış olma zorunluluğu getirilmiş olup; eğitimin çerçevesi 11 Ağustos 2017 tarihli 169 sayılı Genelge ile belirlenmiştir. Bilirkişilik Yönetmeliği’nin 38. maddesi gereği Bilirkişilik yapacakların uzmanlık alanlarında 5 yıllık mesleki kıdem şartı aranmaktadır” dedi.

Çakmakçı, Bilirkişilik Temel Eğitimi’nin Rize'de Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı'ndan yetki almış tek kurum olan Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından Rize SMMMO hizmet binasında, 24 kişilik sınıflarda ve ücretli olarak yapılacağını söyledi.

Eğitimlere katılmak isteyenlerin Rize SMMMO telefonlarını arayarak veya bizzat 13 Ekim 2017 tarihine kadar Ön Kayıt başvurusunda bulunmaları gerektiğini belirten Başkan Çakmakçı, “Eğitim ücretleri ve kesin kayıt tarihleri daha sonra belirlenecek ve ön kayıt başvurusunda bulunanlara bildirilecektir.  Eğitimler toplam yirmi dört ders saati olup, bunun on sekiz saati teori ve altı saati uygulamayı kapsamaktadır. Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara temel eğitimi tamamladıklarına dair bir belge verilecektir." dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tesettür Abiye Fiyatları
Tesettür Abiye Fiyatları
Ayakkabı Topuklu
Ayakkabı Topuklu