Loading...
Rize 1. Amatör Küme Play-Off Ligine sponsor

Rize 1. Amatör Küme Play-Off Ligine sponsor

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Rize Şubesi, 1. Amatör Küme Play-Off Ligi sponsorluğu için Sportive Mağazası ile anlaştı.

18 Mart 2017 - 15:42

Rize 1. Amatör Play – Off müsabakaları ligine Sportive mağazası ile sponsor anlaşması yapan Rize ASKF, böylece Bal ligine direk katılacak olan Rize Şampiyonuna 5 bin lira, 2. olan takıma 3 Bin lira ve 3. olan takıma ise 2 bin lira toplamda maddi yardım yapacak.

Rize ASKF Başkanı Ali Çelik, toplantıda yaptığı konuşmada şu cümleleri kullanarak, yeni sponsor olan Sportive firmasına teşekkür ederek, “Bildiğiniz gibi Rize 1. Amatör Play-Off müsabakaları bu hafta sonu başlıyor. Bu müsabakalara 6 takım katılıyor. Rize’de ilk kez bir Play-Off şampiyonu direk Bal ligine çıkacak. Amatör sporun içerisinden gelen ve Sportive Rize mağazası sahibi olan İsmail Hakkı Sandıkçı bey, Play-Off müsabakalarına sponsor oldu. Bu maçlar sonunda ilk 3’e girecek olan takımlara maddi, diğer takımlara ise malzeme desteği verecek.” dedi.

Sportive Mağazası adına Rizeli iş adamı İsmail Hakkı Sandıkçı’da yaptığı açıklamada; “Sportive Türkiye’nin 19 şehrinde 32 mağazada satış yapan çok markalı lider spor perakendesinde bulunan bir mağaza zinciridir. 100’den fazla markaya ait koşu, yüzme, futbol, kayak, basketbol ve tenis başta olmak üzere aktif spor branşlarına yönelik profesyonel spor malzeme ve aksesuarlarını sporseverlere buluşturan Sportive aynı zamanda bu markalardan bazılarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Biz de 2 yıl önce bayiliğini aldığımız ve Cumhuriyet caddesinde hizmet veren Sportiv mağazamız Rize halkına geniş bir marka ve ürün gamı sürüyoruz. Sportive, Türkiye’de sporun gelişmesi için farklı spor branşlarında 300’e yakın spor kulübü ile çalışıyor. Bu anlamda Rize’de Amatör spor kulüpleri federasyonu ile yapılan iş birliği sonucunda Play-Off maçları sponsorluğuna Sportive olarak üslendik. Bu güzel sponsorluğun güzel bir işbirliğine vesile olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Bu hafta sonu başlayacak olan 1. Amatör Play-Off müsabakalarında Fındıklıspor, Ardeşengücü, Tunca Belediyespor, Çamlıhemşin Belediyespor, Kopuzlar Vakfı Veliköyspor ve Kendirlispor mücadele edecek.

İlk Kazma Vurulacak mı?

ASKF Başkanı Ali Çelik, ilçe futbol takımlarının sayısının her geçen gün artığının dikkatini çekerek; ”Maalesef Merkez’de futbol sahamızın olmayışı nedeniyle Rize Merkez Amatör futbol takımı sayısı geri gidiyor. Türkiye’de 81 ilin 80’inde merkezde Amatör futbol sahası var, sadece Cumhurbaşkanımızın memleketi olan Rize’de yok. Bu konuda önümüzdeki ay önemli gelişmeler olacak. Şuanda bilirkişi raporunu bekliyoruz, bilirkişi bizim lehimize rapor verirse hiçbir problem kalmayacak ve Liman sahası yanında belirlenen araziye ilk kazma vurulacak. Bu projenin parası hazır 1 yıl içinde biteceğini umut ediyorum. Rize’de 22 bin lisanslı sporcumuz var, bu amatör saha bizim olmazsa olmazımızdır. Bu iş vebal taşır. Her şey ticaret değildir. Bu gençler spor yapmalı, aksi takdirde devletimize sağlık harcaması konusunda zarara uğruyor. Cumhurbaşkanımızın memleketinde referanduman öncesi bizim rengimiz bellidir” dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı