Loading...
RiSEDER’den Şehit Ömer Halis Demir Anaokuluna yardım

RiSEDER'den Şehit Ömer Halis Demir Anaokuluna yardım

Rize İktisadi Sosyal Çalışmalar ve Eğitim Derneği (RİSEDER), Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Şehit Ömer Halis Demir Anaokuluna yardım eli uzattı.

05 Aralık 2017 - 14:13

RİSEDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akbulut, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Şehit Ömer Halis Demir Anaokulu'nda görevli Hilal Öğretmenin, derneklerine ulaşarak sorunlarını aktardığını ifade ederek, "Biz de hem dernek olarak yardımcı olmaya çalıştık, hem de kurumsal anlamda eksiklerini gidermede kendilerine yol gösterdik. Okulun en önemli ihtiyacı olan fotokopi makinasını ilimiz esnafının yardımıyla ve hayırsever bir annemizin desteğiyle bir miktar maddi yardım ile birlikte ulaştırdık." dedi.

Rize İktisadi Sosyal Çalışmalar ve Eğitim Derneği ile ilgili açıklama yapan Başkan Akbulut, "Dernek olarak varoluş amacımız ilimizde ve ülkemizde başta eğitim çalışmaları olmak üzere, yapılan bütün sosyal faaliyetlere destek olmaktır. Önceliğimizi eğitim çalışmalarına ayıran derneğimiz gerek eğitsel desteklerin yanında gerekse ihtiyacı bulunan yerelde ya da ülke genelindeki eğitim kurumlarına gücü ölçüsünde maddi destek olmaya çalışmaktadır." dedi.

Hayırsever iş adamlarının katkılarıyla şu anda 25 öğrenciye başarı bursu verdiklerini ve gelecek yıl bu sayıyı kırka çıkarmayı planladıklarını belirten Akbulut, "Eğitim alanında birçok iş birliği projesine imza atmış olan derneğimiz, özellikle Rize İl Müftülüğü, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizle imzalamış olduğu ortak protokolle 'Okulumun Kardeş Camisi' projesini hayata geçirmiştir. Derneğimize ulaşan bütün çağrılara imkânlarımız ölçüsünde cevap vermeye çalışıyoruz. İlimizde ve ülkemizde ortak kaygısı vatan olan bütün çalışmalara gönüllü olarak dâhil oluyoruz." dedi.

Akbulut dernek olarak düzenledikleri ve destek oldukları projeleri şöyle sıraladı; Okulumun Kardeş Camisi Projesi, 2053 Rize Vizyonu Çalıştayı, Rize Tarihiyle Buluşuyor, Fetih 1461 Programı, Derepazarı’nda Başarıyı Artırma Projesi, Büyüyünce Ne Olsam Projesi, İl Çapında Gerçekleştirilen KODLA RİZE Projesi, Kadınlara Kodlama Eğitimi, Android Günleri Etkinliği, Derepazarı Kodlama Eğitimi

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Rize Milletvekili Adayları için tanıtım programı
Ak Parti Rize Milletvekili Adayları için tanıtım programı
Rize Genç TEMA çalışıyor
Rize Genç TEMA çalışıyor