Loading...
RİDEF’te Muammer Bostan dönemi başladı

RİDEF'te Muammer Bostan dönemi başladı

Ankara Rize Dernekler Federasyon’u 4. Olağan Kongresi, Akya’daki dernek binasında gerçekleştirildi.

29 Aralık 2016 - 19:52 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:21

Kongrede ilk sözü Genel Başkan Süleyman Basa aldı. Süleyman Basa konuşmasında; "Bundan 7 yıl önce Rize Dernekler Federasyonu’nu kurduk. 7 Yıllık süreçte başta Rize günlerini başlatmak üzere, bir çok etkinliğe imza attık. İnanıyorum ki, yeni yönetim de güzel işlere imza atacak. Bugün görevimi gönül rahatlığı ile işin ehline teslim ediyorum. Ve diyorum ki Mevla’m Rize’ye tahtını vermiş, maalesef biz bahtını açamıyoruz. Ama artık bahtın açıklığı Rize’nindir. İnşallah her şey güzel olacak” dedi.

Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra divan üyeleri seçildi. Divan Başkanlığına KAR-DER başkanı Ali Hacıfazlıoğlu, yazmanlığa Selahattin Bal, üyeliğe Abdurrahman Aksu seçildi. Divanın oluşmasından sonra denetim, faaliyet raporları ayrı ayrı okunup oylandı ve oy birliğiyle kabul edildi. Tek listeyle girilen kongrede liste okundu ve oy birliğiyle kabul edildi.

Seçimin gerçekleşmesinin ardından, yeni genel başkan Muammer Bostan genel kurula hitap ederek şunları söyledi: "Öncelikle teveccüh gösteren tüm hemşerilerime teşekkür ederim. Ankara Rize Dernekleri Federasyonu genel başkanı seçilmenin onur ve gururunu bana yaşatan Rabbime şükür ederim. Bu kongrede büyük fedakarlık yaparak, görevi devreden sayın başkan Basa’ya ve yeni yönetim için feragat gösteren tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. İnşallah yeni dönemde bayrağı aldığımız yerden çok daha ileriye götüreceğiz. Bu makamlar asla şahıslara baki değildir. Ben de vakti gelince, arkamızdan gelen bir başka hemşerimize görevi devretmeyi bilmeliyim. Yeni dönemde asla yumruklarımız sıkı olmayacak herkese sevgiyle elimizi uzatacağız. Ankara’da inşallah yeniden birlik ve beraberliği sağlayacağız ve Rize günlerini Ankara’daki bütün Rizelilerle beraber el ele organize edeceğiz. Nasıl düğünde, cenazede, horonda berabersek; etkinliklerimizde, sosyal faaliyetlerimizde de beraber olacağız. Tekrardan herkese teşekkür ediyor, yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Yeni Yönetim, Denetim, Disiplin Asil listeleri şu isimlerden oluştu;

Yönetim Asil: Abdurrahman AKSU, Ayşegül HACIOĞLU, Cemal DURMUŞOĞLU, Tamer TURAN, Elmas KUTLU, Emine Tülay SÜLÜNGÜL, Hasan KILIÇARSLAN, İsmail Hakkı YAZICI, Gürkan OFLU, Ahmet İsmail SARGIN, Metin VEZİROĞLU, Muammer BOSTAN, Osman ALTUN, Sedire METE, Mustafa Kasım ZORLU, Selahettin BAL, Erkan HACIFAZLIOĞLU, Vural GENÇ, Yener YAVUZ, Yılmaz ÇELİK, Zeynep TEPEGÖZ

Denetim Asil: Mustafa Babal, Turan Topcan, Zeki Yangın Disiplin Asil: Cengiz Tekin, Turan Kütükbaş, Hasan Delal

Muammer Bostan kimdir?

Rize Merkez Derebaşı Köyü nüfusuna kayıtlı olan Muammer BOSTAN Karabük’te doğdu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan BOSTAN İşletme Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yaptı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret mezunudur. Uzun yıllar Marka ve Avrupa Patent vekilliği üzerine çalıştı. Halen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında çalışmaktadır.

Bir çok sivil toplum örgütünde kurucu ve başkanlık yapan BOSTAN, Rize Merkez Derneği (Rimer) başkanı, KARDER Genel Başkan Yardımcısı ve Genç Demokratlar Vakfı başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir. Muammer BOSTAN iki kız çocuğu babasıdır.

Loading...
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Çaykur Rizespor U17'nin sezon karnesi
Aydınlatma çalışmalarında gece mesaisi
Aydınlatma çalışmalarında gece mesaisi