Loading...
Pazar Taşlıdere Fabrikası deneme üretimine başlayacak

Pazar Taşlıdere Fabrikası deneme üretimine başlayacak

2016 Şubat ayında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katılımıyla düzenlenen törenle temeli atılan en kapasiteli çay fabrikası 2017 yaş çay sezonunda deneme üretimine başlayacak.

16 Mart 2017 - 17:21

Bir yıl gibi kısa bir sürede inşaat aşaması tamamlanıp makine aksamının montajına başlanan Pazar Taşlıdere Fabrikasında bir yandan çevre düzenlemesi devam ederken, diğer yandan ise son teknoloji makinelerin montajı da hızlı bir şekilde yürütülüyor.

Sık sık fabrika inşaatını ziyaret edip çalışmaları yerinde takip eden Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, tamamlandığında günlük 400 ton işleme kapasitesi ile en büyük kapasiteli fabrika unvanını alacak olan Pazar Taşlıdere fabrikasının 2017 yaş çay kampanyasında deneme üretimine başlayacağını belirtti. 

Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “ÇAYKUR’un, Şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli yatırımlarından biri olan Pazar ilçemizdeki Taşlıdere çay fabrikamız hızlı bir şekilde ilerliyor. Şuanda bir yandan çevre düzenlemeli yapılıp eksiklikler giderilirken diğer yandan da çay işleme konusunda son teknoloji makine parkının montajı devam ediyor. İnşallah bir aksilik yaşamazsak bu yıl fabrikamızda deneme üretimine başlayacağız.“ dedi. 

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı