Loading...
MHP Güneysu’da Kara ile yola devam

MHP Güneysu'da Kara ile yola devam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Güneysu İlçe Teşkilatı Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan Kazım Kara güven tazeledi.

03 Nisan 2017 - 13:01

MHP Güneysu ilçe kongresi MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal’ın katılımlarıyla Güneysu öğretmen evinde  gerçekleşti. Kongrede bir önceki dönem MHP Güneysu İlçe Başkanı Kazım Kara’a güven oyu çıktı. Delegeler Kara ile devam için oy kullandı.

Bir Dönem yönetim kurulu üyeliği ve ardından bir dönemde ilçe başkanlığı yapan Kazım Kara  yeniden başkan seçilmesinin ardından “Bizim sorumluluğumuz yanlızca ailemize, eş, dost, ahbap, arkadaşa değil, bu necip millete, şehit kanlarıyla sulanmış cennet vatana, bağımsızlığımızın sembolü ayyıldızılı bayrağadır” diye konuşarak kongrede birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Kara konuşmasında, Ülkü kelimesinin bir milletin yürütücü kuvveti anlamına geldiğini belirterek, "Toplumlardaki kişileri, birbirine bağlayan sadece, kök birliği, çıkar ve ihtiyaç değil, aynı zamanda ülküleridir. Ülküsüz toplum yerinde sayan, ülkülü toplum yürüyen koşan yığınlardır. Sözlük anlamı ant  ve yemin olan ülkü, insanları aynı yolda yürüten bir kuvvettir. Bu uğurda insanlar, birbirlerine karşı içten sözleşir ve biz bu sözleşmeye ülküdaşlık hukuku diyoruz. Biz ülkücüler, Türk İslam davasına, dokuz ışığa iman ettik. Bu yolda yürüyen ülküdaşlarımızı öz kardeşimiz bilip hedefimizi her daim turan belledik." dedi.

Kara konuşmasında, "Görüş ve düşünce farklılıklarımızı, zenginliğimiz sayıp, bizi bir arada tutan Ülküdaşlık hukukunu esas alırsak, ülkülerimizin ışığında hedefimize yürümek daha da kolaylaşacaktır. Saflarımızı bizleri ayrıştırmaya uğraşanlara inat sıklaştıralım. Hiçbir çıkar  menfaat, bizleri zafiyete düşürmesin. Ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır. Ülkücü ülkücünün kardeşidir düsturundan yola çıkarak her Ülküdaşımızı kucaklayalım. Ayrıştırmayalım, birleştirelim. Bir olalım, iri olalım, diri olalım." ifadelerini kullandı.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım