Loading...
Kaymakam Altun’a "Hoş geldiniz" ziyareti

Kaymakam Altun'a "Hoş geldiniz" ziyareti

Konya’nın Yunak ilçesinden Yusufeli’ne atanan Ahmet Altun’a Yusufeli Belediyesi tarafından “Hoş geldiniz” ziyaretinde bulunuldu.

01 Ocak 2017 - 14:42 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 20:05

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ile birlikte belediye meclis üyeleri Cengiz Fırat, Aydın Şahin, Yılmaz Özdemir, Miktat Demirkıran, Ahmet Kaplan ve Kibar Boyacı’nın katıldığı ziyarette Kaymakam Ahmet Altun, Yusufeli’ye atanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Baraj, yeniden yerleşim ve kamulaştırma gibi sorunları olan ilçemizin problemlerini çözmek hususunda kaymakamlık, belediye, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte sorunları konuşup çözümlerini hep birlikte bulacağız" dedi.

Ziyarette ilçe hakkında bilgi veren Başkan Aytekin, “Birlikte çalıştığım altıncı kaymakam oluyorsunuz. Her bir kaymakamımızla birlikte ilçemizde güzel hizmetlere imza attık. Özellikle 3,5 yıl beraber çalıştığımız Ömer Dereci Bey’le birlikte iskânda ve hak sahipliği konusunda insanımızın lehine vekilimiz Dr. İsrafil Kışla Bey’le güzel kararlar alınmasını sağladık. Henüz tamamlanmayan bu süreçle ilgili hala yapmamız gerekenler var. Yusufeli ilçemizin içinden geçtiği bu önemli süreçte kamulaştırmalar, yol bağlantıları, hak sahipliği, yeni ilçenin planlanması ve iki köyümüzü birebir etkileyen maden işletmesi gibi önemli konular ve sorunlarımız var. Yeni yerleşim yerinde önemli ilerlemeler sağlamamıza rağmen köy yerleşim yerleriyle ilgili çalışmalar daha işin başında olduğumuzu gösteriyor. Coğrafyamızın şartlarının zor olması bu coğrafya da yapılacak işleri güçleştirdiği gibi maliyetleri de yükselttiği bir gerçektir. Ancak yapım işleri zor olduğu kadar bugün yapılmayanlar yapımı yarın bugünden zor olacaktır. Belediyeciler olarak bizim hedefimiz, bugün yapılması gereken işleri ıskalamadan gelecekte evlatlarımızın vatan diyecekleri bir ilçenin inşa edilmesine katkı vermektir. Bu konularda vereceğimiz her katkı bizim için değerli ve önemlidir. Elbette kaymakam olarak bu zorlu coğrafyada mesainizin büyük kısmını alacak kırsal iskân ve köylerimizle ilgili iş yükünüz bir hayli ağır. Şimdiden kolaylıklar ve hayırla yad edilecek hizmetler ortaya koymanızı temenni ediyorum“ dedi.

Kaymakam Altun, Yozgat doğumlu olup iki yıl süreyle Yusufeli’nde görev yapacak.

Haber: Bayram Ali KAVALCI

Loading...
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım