Reklam
  • Reklam
Karal’dan Pazar ve Fındıklı’da inceleme

Karal'dan Pazar ve Fındıklı'da inceleme

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Pazar ve Fındıklı ilçelerinde incelemelerde bulundu.

10 Eylül 2017 - 17:14

İlk olarak Pazar ilçesinde yapımı devam eden ve yılbaşından sonra hizmete girmesi planlanan Modern Küçük Sanayi Sitesi çalışmalarını inceleyen Karal’ı, Modern Sanayi Sitesi Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Rasim Çorbacı ile esnaflar karşıladı.

51 dönüm arazi üzerine inşa edilen Sanayi Sitesinde 132 dükkân bulunuyor. 4 blok halinde yapılan sanayi sitesinin alt ve üst yapı çalışmalarında son aşamaya gelindi. Yılbaşına kadar tamamlanması planlanan Sanayi Sitesine taşınma işlemleri bu süreden sonra başlayacak.

Milletvekili Karal’a incelemeleri esnasında Modern Sanayi Sitesi Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Rasim Çorbacı bilgiler verdi. Karal, burada yaptığı açıklamada “Pazar ilçemizde hem şehir görüntüsünü olumsuz etkileyen hem de vatandaşlarımızı çevre ve görüntü kirliliği açısından rahatsız eden sanayi kuruluşlarımız artık taşınıyor. Şehir merkezinden uzak 51 dönüm arazi üzerine inşa edilen bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. 132 işyeri burada bölgeye hizmet verecek ve buradan yüzlerce kişi ekmek yiyecek.” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, buradaki incelemelerinin ardından sanayi sitesinin hemen yanında devam eden dere ıslahı çalışmaları hakkında da yüklenici firma yetkilerinden bilgiler aldı.

Akşam saatlerinde Fındıklı'da

Karal, akşam saatlerinde gittiği Fındıklı ilçesinde cadde ve sokaklarını gezdi. İlçede devam eden çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Adnan Özbalaban’dan bilgiler alan Milletvekili Karal, Fındıklı ilçesinin modern bir şehir görünümüne kavuştuğunu belirtti.

Fındıklı’nın Rize’nin en doğu ilçesi olmasına rağmen yaşanabilir şehir noktasında gerekli her yatırımın hükümetleri döneminde yapıldığını ifade eden Karal “Fındıklı ilçemiz sosyo-kültürel anlamda gelişmiş bir ilçemiz. Alt ve üst yapı olmak üzere birçok alanda hükümetimiz döneminde gerekli tüm yatırımları ilçemize kazandırdık. Yakın dönemde ilçemizin hayırsever işadamlarımızdan Hasan Kartal destekleriyle yapılan Fındıklı Belediyesi Hasan Kartal Gösteri Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiştik. Fındıklılı hemşerilerimle Rize’ye geldiğim her zaman buluşmayı ve hasret gidermeyi yapmaya çalışıyorum. Akşam saatlerinde belediye başkanımız ile birlikte cadde ve sokakları gezmek istedim. Devam eden yatırımlarla ilgili bilgileri belediye başkanımızdan aldım.” dedi.

Karal, Fındıklı ilçesine verdikleri önemin bundan öncede olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tesettür Abiye Fiyatları
Tesettür Abiye Fiyatları
Ayakkabı Topuklu
Ayakkabı Topuklu