Birben: "MHP, Evet diyerek görevini yerine getirdi"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanı Serkan Birben, 16 Nisan Anayasa Değişikliği Halk Oylaması ile ilgili yaptığı açıklamada, MHP’nin referandumda “Evet” diyerek tarihi görevini yerine getirdiğini söyledi.


Birben:

Birben yaptığı açıklamada 16 Nisan tarihinde oylanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandum oylamasının yüksek bir katılımla ve “Evet” sonucu ile tamamlandığını hatırlatarak, “Milliyetçi Hareket Partisi; bütün Teşkilatları ile her zaman Millet ve her zaman Devlet dediğinin gereğini yaparak, bu Ülke için yeminimiz olduğunu ve vazgeçemeyeceğimizi harfiyen yerine getirmiştir.” dedi.

Birben açıklamasını şöyle sürdürdü; “7 Haziran 2015 Seçimlerinde Koalisyon kurulamadı diye Milliyetçi Hareket Partisi’ni suçlayanlar, 1 Kasım 2015 Seçimine gidilmesinin sorumluluğunu Milliyetçi Hareket Partisi’ne yükleyenler, aslında bunun böyle olmadığını bir türlü benimsemeyenler, 15 Temmuz hain kalkışma ile Milli Birliğimizin hedef alındığının ancak farkına varmışlardır.

Milliyetçi Hareket Partisi, yıllardır FETO mücadelesini tek başına yürütürken, 15 Temmuzdan sonra; ama, fakat, lakin demeden, Milletin, Devletin, Cumhuriyetin, Türklüğün bekasını hedef alanlara 16 Nisan da Evet diyerek Tarihi görevini yerine getirmiştir.”

15 Temmuz’dan sonra; Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Siyasi kavgalarla zamanımızı geçirmeye tahammülümüzün olmadığını söylemiştik. Türkiye’de darbe, kaos, kriz gibi planlara yer vermemek için, Devletimizi güçlü yapmak, Yeni anayasamızı güçlü kılmak ve dolayısı ile Milleti, Devleti, Vatanı, Bayrağı ve Dili Tek yapma adına Milliyetçi Hareket Partisi verdiği sözü uygulamış, Vatan mevzubahis ise, gerisi teferruattır demiştir. 

Bugüne kadar çoğunluğun partisi olamayan Milliyetçi Ülkücü Hareketin Politikadaki temsilcisi olan Milliyetçi Hareket Partisi; 16 Nisan’da Türk Milletinin atardamarı olduğu, Milletin vicdanı olduğu ve Türk Siyasetinin en önemli aktörü olduğu Milletçe anlaşılmıştır. Milletimiz Türk Milliyetçiliğini baş tacı yapmıştır.
 
Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği gibi; 17 Nisan tarihinden itibaren artık, FETO Terör örgütünün en önemli ayağı Siyasi kanadının her kim, hangi parti olursa olsun, muhakkak ve muhakkak temizlenip siyasi kutuplaşmaların önlenip, toplumsal mutabakatın sağlanıp, Ülkemizin 2023 vizonu hedefine odaklanması için, herkesin kendine düşen görevi yerine getirmesi gerekmektedir.

16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandum çalışmaları için gece gündüz demeden çalışan bütün İl ve İlçe Teşkilatlarımıza, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Teşkilatlarımıza, bütün Milletimize, Hemşerilerimize Partim ve Şahsım adına en derin şükranlarımı sunarım. Ne Mutlu Türküm Diyene”