Çaykurspor, Güreş Süper Liginde lider

Büyükler Grekoromen ve Serbest Güreş Süper Ligi ekiplerinden Çaykurspor Güreş Takımı, ligin ilk 4 haftasını namağlup tamamlayarak liderliği paylaştı.


Çaykurspor, Güreş Süper Liginde lider

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu, 2017 Yılı Büyükler Grekoromen ve Serbest Güreş Süper Lig müsabakaları Afyon’da başladı.

14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Afyon kapalı spor salonunda gerçekleştirilen Büyükler Grekoromen ve Serbest Güreş Süper Liglerinin ilk dört haftalık müsabakaları tamamlandı. 2 gün süren müsabakalarda Grekoromen ve Serbestte toplam 28 kulüpten 280 sporcu kıyasıya güreşti.

14 takımdan oluşan Grekoromen Güreş Süper Liginin Karadeniz’deki güçlü takımlarından Çaykurspor Büyükler Grekoromen Güreş takımı süper ligin ilk dört haftası klasmanında dörte dört yaparak Ankara Aski Spor Güreş takımı ile birlikte 10 puanla süper ligdeki liderliğini sürdürüyor.

Çaykurspor Büyükler Süper Lig Güreş takımı, müsabakaların ilk gününde Konya Selçuklu Belediyespor'u 6-2, ikinci maçında İzmir Büyükşehirr Belediyespor'u 8-0, üçüncü maçında Kayseri Şekerspor’u 5-3 ve son maçında İstanbul Güreş İhtisas Kulübünü 8-0 gibi farklı bir skorla yenerek süper ligin dört haftalık galibi oldu.

Haber: Bayram Ali KAVALCI