Loading...
Gürcü hasta Rize’de gözlerine kavuştu

Gürcü hasta Rize'de gözlerine kavuştu

Gözlerini kaybetme tehlikesi yaşayan Gürcistanlı Tsıra Shbralidze, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir günde tedavi olarak, sağlığına kavuştu.

25 Şubat 2016 - 18:12 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 00:37

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Klinik Şefi Doç. Dr. Kemal Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürcistan’da yaşanan 30 yaşındaki Tsıra Sebralidze’nin gözlerinde ağrı hissetmesi sonucu hastaneye başvurduğunu söyleyerek, “Son yıllarda sağlık alanında gelişen teknolojiyle beraber özellikle göz alanında yurt dışından çok sayıda hasta Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih ediyor. Biz de yaptığımız başarılı operasyonlarla hem bölgemize, hem ülkemize hem de yurt dışına sağlık turizmi imkanı sunuyoruz” dedi.

Türkyılmaz, şunları kaydetti: “Sebralidze, Gürcistan’da gittiği hastanede kendisinin üç ay içerisinde tedavi olmazsa gözlerini kaybedeceği ve ameliyat için yüksek bir maliyet gerektiğini öğrendi. Bunun üzerine ailesiyle tedavi olabilecekleri bir hastane aramaya başladılar. Yakınlarının tavsiyesi üzerine de hastanemizde tedavi olmaya karar veren Sebralıdze’ye biz de yardımcı olabileceğimizi söyledik. Yaptığımız başarılı ameliyatla da hastamızın gözlerinde görme kaybını engelledik. Bir gün gibi kısa sürede tedavisini olup, sağlığına kavuştu.”

Hastanın iki gözünde de sıkıntı olduğunu belirten Türkyılmaz, hastanın Gürcistan’dan gidip geleceğini göz önüne alarak rutin dışına çıktıklarını ve iki gözünü de aynı seansta tedavi ettiklerini başarılı bir operasyonla da ameliyatı sonlandırdıklarını ifade etti.

“Rize gözde artık “sınır” tanımıyor

Son yıllarda sağlık alanında gelişen teknolojiyle beraber özellikle göz alanında yurt dışından çok sayıda hastanın Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih ettiğini belirten Türkyılmaz, “Özellikle ilimize yakın olması nedeniyle Gürcistan ilk sırada yer alıyor. Bunun dışında Ukrayna, Azerbeycan, İran gibi ülkelerden hastanemize hasta gelmektedir. Özellikle son bir yılda çok sayıda yurt dışından hasta gelmesinin en büyük sebebi yaptığımız ameliyatların başarısıdır. Bu anlam da hem ilimize hem de ülkemize faydası olan sağlık turizmini gerçekleştirmiş oluyoruz ve her geçen gün daha iyi hizmetler yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

Tsıra Sebralidze’ın teyzesi Sevi Tsetshladze ise, “Bir arkadaşımız tavsiyesi üzerine buraya geldik. Buraya geldiğimiz çok memnunuz. Çok mutluyuz. Çok duacıyız. Gürcistan’da ameliyat için çok yüksek ücret istediler. Biz burada hem daha ucuza hemde daha güzel şartlarda ameliyat olduk. Sağlığına kavuştu. Doktorumuza ve bu imkanı sağlayanlara ve hastaneye adını verilen Recep Tayyip Erdoğan’a dua ediyoruz. Çok sağolsun” diye konuştu.

Loading...
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı