Loading...
Güneysu’da Otizm farkındalık etkinliği düzenlendi

Güneysu'da Otizm farkındalık etkinliği düzenlendi

Güneysu Kızılay-Şükrü-Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından otizm farkındalık etkinliği düzenlendi.

12 Nisan 2017 - 18:50

Nisan ayı Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada otizm farkındalık ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak belirlenmesi münasebetiyle Güneysu Kızılay-Şükrü-Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi farkındalık programı gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Güneysu Kaymakamı Sayın İhsan Selim Baydaş ve eşi Zeynep Baydaş, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, İl Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kalender, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü İdris Altuntaş, Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği başkanı Resul Usta ile  diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Okul Müdürü Ramazan Çiçekli, yaptığı açıklamada, otizmli çocuk oranının her geçen gün arttığı ve bu çocukların tek tedavisinin erken tanı ve yoğun özel eğitim olduğunu söyledi.

Çiçekli, otizmli çocukların en az kısıtlayıcı ortamlar sunarak eğitimlerini desteklediklerini, eğitimle öğrenebilecekleri beceri ve davranışların arttığını ifade etti.

Programda öğrencilerle birlikte hazırlanan ürünleri sergilenmesi, ront ve spor gösterisi, oyunlar, öğrencilerin şarkı seslendirmeleri, uçurtma etkinliği yapılarak, otizmli çocuklar için farkındalık oluşturulması hedeflendi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı