Loading...
Güney Çevre Yolu Ağustos’ta hizmete giriyor

Güney Çevre Yolu Ağustos'ta hizmete giriyor

Rize’nin en büyük projelerinden biri olan Güney Çevre Yolu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

30 Mart 2017 - 13:31

Haziran 2012’de çalışmalarına start verilen 8,5 km’lik Güney Çevre Yolu’nun Ağustos 2017’de açılması planlanıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal toplam maliyeti 300 milyon TL’yi bulacak olan Güney Çevre Yolu’nun bölge için çok önemli bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

Karal, açıklamasında “Hastane kavşağında başlayan çalışmalar Pehlivantaşı’nda sona erecek. Bu yatırım doğrultusunda oluşan istimlak çalışmalarının karşılığı olan bedeller hak sahiplerinin verildi. Bu yol sayesinde Pehlivantaşı’ndan Timya Vadisi’ne gitmek 20 dakikadan 2 dakikaya iniyor. Köprüler, menfezler, bağlantı yollarıyla beraber birçok çalışmalar yapılıyor. Yıllardır özlemini duyduğumuz bir projeydi ve bunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yüklenici firma Ağustos 2017’de çalışmaları bitirecek ve yol hizmete sokulmuş olacak. Proje aşamasında olan ve Güney Çevre Yolu ile bağlantılı olan Salarha Tüneli çalışmaları da sürüyor. 2 bin 700 metre uzunluğunda bu tünel ile birlikte Güney Çevre Yolu çalışmaları tamamlandığında Rize ve bölgemiz büyük bir nimetten faydalanmış olacaktır.” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal açıklamasının sonunda, Güney Çevre Yolu sayesinde şehrin doğusu ile batısının birleşeceğini ve şehirleşmenin güneye doğru ilerleyeceğini dile getirdi.

Karal’dan Rize Ziraat Odası’na Ziyaret

Referandum ziyaretlerini de sürdüren AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Rize Ziraat Odası’na giderek burada yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Kahvaltılı toplantıya katılan Milletvekili Karal’ı Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Rize Ziraat Odası Meclis Başkanı Hasan Dilsiz, yönetim kurulu ve meclis üyeleri karşıladı.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım