Loading...
Evde eğitim alan kas hastası öğrenci okul 3.’sü oldu

Evde eğitim alan kas hastası öğrenci okul 3.'sü oldu

Safranbolu ilçesinde Duchenne Muskuler Distrofi (kas hastalığı) olan 17 yaşındaki lise öğrencisi Abdullah Alp Göyneksiz, öğretmenlerinin evde verdiği eğitimle okul üçüncüsü oldu.

19 Ocak 2018 - 21:47

Çocuk yaşlarda yakalandığı hastalığı nedeniyle okula gidemediği için evde eğitim gören Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Göyneksiz, 94 ortalama notuyla 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemini üçüncülükle tamamladı.

Göyneksiz'e karne, onur ve takdir belgeleriyle hediyeleri, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, Safranbolu Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz ve okul müdürü Ercan Özcan ve öğretmenleri tarafından Yeni Mahalle'deki evinde verildi.

Göyneksiz, yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu, başarılı bir ilk dönem geçirdiğini söyleyerek, "Evde eğitim birebir olduğu için daha başarılı olduğumu düşünüyorum. Ama okula gitmek de sosyal çevre olarak iyi. Okul ortalamam 94, üçüncü oldum okulumda. 9. sınıfta birinciliğim vardı. Hayalim, üniversitede endüstriyel tasarım bölümü okumak." diye konuştu.

Oğlu için emekliliğini istedi

Diş hekimi olan anne Yasemin Göyneksiz de çocuklarıyla gurur duyduklarını belirtti. Abdullah'ın başarılı bir çocuk olduğunu aktaran Göyneksiz, şöyle konuştu: "Derslerine çalışan, anlatılanı kavrayan ve aklında tutan bir öğrenci. Kendi performansına göre daha fazla çalışma ve başarı gösterdi. Oğlumuzdan çok memnunuz, Allah razı olsun ondan. Evde eğitim çok zor. Sürekli öğretmenler geliyor, eğitim gördüğü alanı çok temiz tutmak durumundayız, sessiz bir ortam tutmak durumundayız. Evimiz aslında bir ev gibi değil de bir iş yeri gibi. Evimizde rahat bir şekilde hareket edemiyoruz ama oğlumuz için canımız feda olsun. Katlanıyoruz buna."

Emeklilik dilekçesini verdiğini anlatan Göyneksiz, "Bakımıyla ilgili çok sıkıntı çektik. İstediğimiz şartlarda oğluma bakacak birisini bulamadık. Böyle olunca emeklilik dilekçemi verdim. İnşallah Allah nasip ederse imzalanacak, ona bakmak için emekli olacağım." ifadelerini kullandı.

Loading...
Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar