Reklam
  • Reklam
Ensar Vakfı Yurtları Hizmetiçi Eğitim Programları Rize’de...

Ensar Vakfı Yurtları Hizmetiçi Eğitim Programları Rize'de Yapılıyor

Ensar Vakfı Yurtları Yurt Yöneticileri Hizmet İçi 2. Kadem Eğitim programları Rize’de yapılıyor.

11 Eylül 2017 - 17:45

11-15 Eylül tarihleri arasındaki eğitim programları Prof. Dr. Kemal Sandıkçı Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda veriliyor. Programa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, Ensar Vakfı Yurtlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Karayılan, Ensar Vakfı kurucularından duayen isim Kerim Aytekin, Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen, Türkiye’nin birçok ilinden gelen Ensar Vakfı Şube Başkanları ve yöneticileri katıldı.

Programın açılışı Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başlandı. Açılış konuşmalarının programın ilk gününde ardından Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi konusunda Birgül Karakaş bilgiler verdi. Projenin neden yapıldığı, proje döngüsünün yönetimi, proje kurgusu, analiz ve mantıksal çerçeve, faaliyet takvimi ve bütçe, proje örnekleri noktasında seminere katılanlara Birgül Karakaş tarafından bilgiler verildi.

Programa katılan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, Ensar Vakfı’nın yurt genelinde yürüttüğü faaliyetleri yakinen takip ettiğini belirterek “Öğrencilerin kişisel, sosyal, akademik ve mesleki alanlarda birçok yeniliklerle karşılaşan üniversite öğrencileri aldıkları sorumluluklar çerçevesinde yeni bir yaşam tarzı oluşturmaktadırlar. Bu bilinçle hareket eden öğrencilerimize kurumların desteği de çok önemlidir. Bu desteği sağlayan en önemli kurumların başında Ensar Vakıfları geliyor. Vatanına, milletine ve ailelerine layık bir nesil yetişmesi noktasında öğrencilerin var olan potansiyellerini geliştirmek ve yeni beceriler elde etmelerini sağlamak için Ensar Vakfı’nın ciddi katkıları bulunuyor. Ensar Vakfı’mızın Rize Şubesi bu kapsamda önemli bir çalışmaya imza atıyor. Ben bu doğrultuda emeği geçen başta Vakfımızın Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen olmak üzere değerli yönetimine şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen, 5 gün sürecek olan programla ilgili bilgiler verdi. Seminer programına katılarak onurlandıran Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı’ya teşekkür eden Şen, “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Yönetim Becerileri, Gençlik Psikolojisi, Sekretarya Eğitimi/Yönetim, Yönetim Becerileri konularında çok değerli akademisyenler tarafından bilgiler aktarılıyor. Bu programa ülkemizin birçok ilinden Ensar Vakfı’mızın şube başkanları ve yöneticileri katılan misafirlerimiz var. Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde bu programların faydalı olacağı kanaatindeyim. Ensar Vakfı olarak ülkemiz insanlarının manevi dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişimine katkıda bulunmak amacındayız. Bu minval doğrultusunda hizmet verdiğimiz vakfımızı tercih eden çok değerli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Öğrenim süreleri boyunca vereceğimiz hizmet ve göstereceğimiz ilgi alakadan inşallah en iyi şekilde faydalanacaklardır. Bu kapsamda yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimiz için hayırlar getirmesini yüce ALLAH’tan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

5 gün sürecek olan eğitim programları sonrasında gelen misafirlere Rize’nin dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’na gezi programı düzenlenecek.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tesettür Abiye Fiyatları
Tesettür Abiye Fiyatları
Ayakkabı Topuklu
Ayakkabı Topuklu