Loading...
Engelli olmak, öğrenmeye ve üretmeye engel değil

Engelli olmak, öğrenmeye ve üretmeye engel değil

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Hizmet Topluluğu İl Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ortaklaşa sergi düzenlendi.

04 Aralık 2017 - 21:10

Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören öğrenciler yıl boyunca yapmış oldukları ürünleri ‘Engelli Olmak Öğrenmeye ve Üretmeye Engel Değildir’ sloganı altında görücüye çıkardı.

Katılımcılar, çeşitli el işlerinin yer aldığı sergiyi gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Etkinlikte Rize Valisi Erdoğan Bektaş, engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekip farkındalık oluşturmak amacıyla alanda kurulan engelli empati parkurunu gözleri bağlı bir şekilde tamamladı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman ise her bireyin engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini ifade ederek asıl engelin beyinde olduğunu ve bugün sergilenen ürünleri ortaya çıkaran sanatkâr ellerin de bu veriyi kanıtladığını söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Rektör Karaman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak engelli kardeşlerimizin toplumsal konumlarını güçlendirmelerine olanak sağlayacak gerekli düzenlemelerin kurumumuzda yapıldığını ve  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin kısa süre önce Engelli Dostu Üniversite seçildiğini de hatırlattı.

Üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanındaki serginin açılışını Rize Valisi Erdoğan Bektaş,  Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve Üniversitenin Genel Sekreteri Adnan Er birlikte gerçekleştirdi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar