Loading...
DOKAP Bölgesi Tarımsal Araştırmalar Projesi Tanıtım...

DOKAP Bölgesi Tarımsal Araştırmalar Projesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

DOKAP Başkanlığı ve TUSSİDE işbirliği ile gerçekleştirilen “DOKAP Bölgesi Tarımsal Araştırmalar Projesi Tanıtım Toplantısı ve Çalıştayı, Giresun’da gerçekleştirildi.

14 Ocak 2017 - 21:45 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 19:14

Toplantıya DOKAP Bölgesi üniversite akademisyenleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlükleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık il Müdürlükleri, Orman Bölge Müdürlükleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsası, Bölge Kalkınma İdareleri, araştırma enstitüleri, kalkınma ajansları, valilik, belediye yetkilileri ve birçok sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce yaptığı açılış konuşmasında, DOKAP Eylem Planı ile her ne kadar bölgenin ticaret ve turizm merkezi haline dönüştürülmesi vizyon olarak benimsenmiş ise de, tarım sektörüne ilişkin 2014-2018 döneminde gerçekleştirilmesi öngörülen çok sayıda faaliyete Eylem Planı kapsamında yer verildiğini belirtti.

Yüce şunları söyledi; "Söz konusu araştırma projeleri kapsamında, altyapı projeleri olarak DOKAP Bölgesi Organik Tarım Havzalarının Belirlenmesi Araştırma Alt Projesi ile DOKAP Bölgesi Tarımsal Üretim ve Tarımsal Sanayi Yatırım Potansiyeli Araştırma Alt Projesi uygulamaya konulmuştur. Tarımsal Araştırmalar Projemizin ile DOKAP Bölgesinde tarım sektöründe katma değer artışı gelişimi için hangi tedbirlerin alınması gerektiği ayrıntılı bir şekilde ortaya konulacak, bu amaçla atılması gerekli adımlar belirlenecektir. Projemiz tamamlandığında ise proje çıktılarının sahaya yansıtılmasının DOKAP Eylem Planı ile belirlemiş olduğumuz hedeflere ulaşılmasına önemli katkı sağlayacağı düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

Diğer konuşmacılarında söz aldığı çalıştayda daha sonra ikili gruplar halinde öncelikli eylem ve projelerin belirlenmesine yönelik mevcut durum çalışması yapıldı.

Yüce, katılımcılara projenin altlıklarının belirlenmesinde sağladıkları katkılardan dolayı teşekkürlerini sunarak, ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diledi.

Haber: Bayram Ali KAVALCI

Loading...
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
AK Parti Rize Milletvekili Adaylarını tanıttı
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım
Güneysu'dan Afrin'e TIR dolusu yardım