Loading...
Derepazarı Kaymakamlığı’ndan spora destek

Derepazarı Kaymakamlığı'ndan spora destek

Derepazarı Kaymakamı Selçuk Köksal, ilçede eğitimine devam etmekte olan 3 ve 4. Sınıf öğrencilerini yüzme kursuna katılmalarına imkan sağladı.

07 Nisan 2017 - 16:26

Yüzen Okullar Projesi kapsamında ilçenin merkezindeki değişik ilkokullarda eğitim öğretime devam eden kız ve erkek öğrenciler servis araçlarıyla ders öğretmenlerinin denetim ve kontrolünde Rize Olimpik Yüzme Havuzuna gidiyor ve antrenörlerin eşliğinde yüzüyorlar. Kız öğrencilerinin bayan antrenör eşliğinde küçük havuzda, erkek öğrencilerin ise erkek antrenör eşliğinde büyük havuzda ders almaktadırlar.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Derepazarı Kaymakamı Selçuk Köksal,  “Bu çocuklarımız yarının büyükleri olacaktır. Bunların çağın gerektirdiği bilgi, beceri ile donatılması bizim için en önemli görevdir. Bu anlamda Yüzen Okullar Projesine destek veren herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın her şeyin en iyisine sahip olmasına çalışıyoruz. Zihnen gelişmenin yanında, bedenen de gelişmelerini sağlamaları ve kötü alışkanlıklardan korunmaları için spor yapmak önemlidir. Gönül arzu eder ki bu çocuklar öğrendikleri bu sporu lisanslı hale getirsinler ve uluslararası müsabakalarda ilimizi ve ülkemizi temsil etsinler. Emeği geçen herkese, Derepazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Mustafa Çelik’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Çalışma hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ise “Spora ve eğitime destek veren kaymakam beyin bu projesi bizi çok memnun etti. Talebi değerlendirip kız ve erkek öğrencilere ayrı ayrı havuz ve eğiticileri tahsis ettik. Belkide bu çocuklarımız içinden milli sporcu çıkacak, ilimizi ve ülkemizi temsil edeceklerdir. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
330 Euro'luk ilaç 8 bin 600 Euro’ya çıktı
330 Euro'luk ilaç 8 bin 600 Euro’ya çıktı