Loading...
Çaykurspor’da alt yapı seçmeleri başladı

Çaykurspor'da alt yapı seçmeleri başladı

Çaykurspor'un her yıl, ilköğretim öğrencilerine yönelik başlatmış olduğu yaz futbol seçmeleri Çaykurspor tesislerinde başladı.

12 Haziran 2017 - 14:07

Çaykurspor Yaz Futbol Okulu seçmeleri, eski milli hakem ve Antrenör Abdullah Kalafat Organizasyonunda, Çaykurspor’da görev yapan diğer futbol antrenörleri tarafından Çaykur Anatamir Fabrikası yanındaki Çaykurspor futbol tesislerinde yürütülüyor.

Çaykurspor Kulübü yönetimi tarafından yapılan açıklamada, 2003-2004-2005-2006-2007 ve 2008 doğumlu sporcu adayları için düzenlenecek seçmelerin her gün saat 15.30'da gerçekleştirileceği belirtilerek, Çaykurspor kulüp servis otobüsünün her gün saat 15.00’de Rize Belediye Otobüs duraklarının önünden kalktığı hatırlatıldı.

Çaykurspor kulübü yetkilileri, yaz futbol okulu için çocuklara ulaşım için kulüplerine ait araçlarla ücretsiz ulaşım imkanı tanıdıklarını ifade ettiler. Rize Belediyesi önünden Cumartesi ve Pazar günleri saat 9.30'da Çaykurspor'a ait otobüsle genç sporcuların eğitim görecekleri futbol sahasına getirip, götürüldüklerini bildirdiler. Bu yılda 100’un üzerinde yetenekli gençlerden oluşacak olan geleceğim profesyonel sporcu adaylarından hiç bir maddi ücret talep etmeden, futbol tesislerine ulaşımının Çaykurspor tarafından karşılandığı gençler arasından her yıl spor kabiliyeti yüksek çocukların tespit ederek, Rize’deki spor kulüplerinin alt yapısına kazandırıldıklarını söylediler.

Çaykurspor Kulübü yönetimi, genç sporcuların yaz tatilinde milli ve manevi eğitimlerini de göz önünde bulundurarak bu eğitimlerin ardından enerjilerini sarf etme ve spor yeteneklerini eğlenceli bir hale getirmeye dikkat ettiklerini söylediler.

Haber: Bayram Ali KAVALCI

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği iftar için Rize'de toplandı
Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği iftar için Rize'de toplandı
Altyazı'dan Dünya Sinema Sözlüğü
Altyazı'dan Dünya Sinema Sözlüğü