Loading...
Çaykur Rizespor’da yönetim değişikliği

Çaykur Rizespor'da yönetim değişikliği

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ve yönetimi görevi bıraktı. Yeni Başkanın Hasan Kemal Yardımcı olacağı iddia ediliyor.

08 Ağustos 2017 - 00:11

TFF 1. Lig ekibi Çaykur Rizespor'da Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ve yönetimi görevi bırakma kararı aldıklarını yazılı bir açıklamayla bildirirken bırakırken, Kalkavan'ın bırakmasıyla kentte Teknik Direktör Hikmet Karaman'ın da takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Akşam saatlerinde yaşanan gelişmeyle ilgili iddialara göre Başkan Metin Kalkavan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bırakmak istediğini söylediği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu isteği kabul ettiği belirtilirken, Erdoğan'ın Milli Savunma Eski Bakan Yardımcısı ve Rizeli İşadamı Hasan Kemal Yardımcı başkanlığında yeni bir yönetim oluşturulması talimatı verdiği iddia edildi.

Kalkavan ve yönetiminin görevi bırakma kararıyla ilgili Çaykur Rizespor Kulubünden yapılan yazılı açıklamada şöyle; "Rizespor Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş  ortakları arasında yapılan değerlendirme sonucunda; Rizespor Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulunda görev değişikliğine gidilmesi kararı alınmıştır.

2008 Yılından itibaren bu görevi büyük bir özveri ve fedakarlıkla yürüten, kulübümüzün kurumsallaşması yolunda büyük emek sarf eden, mali disiplinden taviz vermeden üst üste 6 sene UEFA Kulüp Lisansı alınmasını sağlayan Yönetim Kurulumuza destek veren başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm ortaklarımıza, taraftarlarımıza, Rize Şehrimize ve camiamıza teşekkür ederiz."

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar