Reklam
  • Reklam
Çaykur, dünyayı Türk çayı tiryakisi yapacak

Çaykur, dünyayı Türk çayı tiryakisi yapacak

Çaykur, dünyanın yüzlerce ülkesinde onlarca çay çeşidiyle, dünyayı Türk çayı tiryakisi yapmaya devam ediyor.

07 Kasım 2017 - 23:08

Çaykur’un Avrupa ülkeleri, ABD ve Asya’daki dev grros marketlerin raflarında ve ülkelerin en tanınmış kafelerinde satışa sunulan, çayları dünya tüketicileri tarafından büyük beğeniyle tüketiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Çay dünyada hızlı tüketim ürünleri ve insan sağlığı için çok önemli bir ürün konumundadır. Bir ürün dünya genelinde takdim edilemiyorsa, o ürünün tüketiminden, sağlığa faydasından kimsenin haberi olmaz. Teşekkülümüzü dünya genelinde, tanıtım, reklam ve ikram çalışmalarımızda özellikle reklam tırlarımız ile önemli çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ülke içinde olduğu gibi dünyanın pek çok ülkesinde fuarlara katıldık ve katılıyoruz. Çaykur markası artık bir dünya markası olmuştur. Ülke içi ve ülke dışında üniversite etkinliklerinde, milli ve dini gün ve etkinliklerde, ülkemizin içinde ve dışarıda önemli günlerde tırlarımızı profesyonel yetişmiş ekiplerimizle bu şehirlere ve bu yurt dışı ülkelere gönderip, Türk çayımızın tanıtımı yapıyoruz. Yabancı ülkelerin vatandaş ve yöneticilerinden de çayımız ve bu çeşitli çay sunumlarımızın tanıtımında binlerce tebrik ve teşekkür alıyoruz. Milli bir markamız olan Çaykur çayımızın tanıtılması ve yeni insanlarla buluşturulmasına devam edeceğiz. Dünyada üzerine kar düşen tek çay Türk çayımızdır. O nedenle Çayımıza altın kıymetinde önem veriyoruz.“ dedi.

Son birkaç yıldır dünyanın onlarca ülkesinde, o ülkelerin en güçlü şirketleri olan yeni Çaykur bayileri ülkelerine milyon dolarlık Çaykur çay çeşitlerini mağazalarının raflarında müşterilerinin satışına sunuyorlar. Çaykur artık sadece Avrupa’nın onlarca büyük ülkesinde değil, Ortadoğu’da başta Suudi Arabistan olmak üzere birçok ülkede Türk çayı olarak Çaykur çayları tüketiliyor. Çaykur, Türkiye’den 100’ün üzerinde ülkeye çay ihraç ederek, dünyayı Türk çayı tiryakisi yapmaya devam ediyor.

Haber: Bayram Ali KAVALCI

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tesettür Abiye Fiyatları
Tesettür Abiye Fiyatları
Ayakkabı Topuklu
Ayakkabı Topuklu