Loading...
Çaykur’a alınacak 1500 işçi için başvuru tarihi bekleniyor

Çaykur'a alınacak 1500 işçi için başvuru tarihi bekleniyor

Çaykur'un İşkur aracılığıyla alınacak 1500 mevsimlik işçi alımlarının ertelenmesinin ardından alımların ne zaman yapılacağı konusunda henüz bir netlik oluşmazken, konuyla ilgili AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal işçi alımlarının referandumundan sonraya kaldığını söyledi.

15 Nisan 2017 - 16:11

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Çaykur'da mevcut açığın dolsurulması amacıyla işçi alımı yapılacağını duyurmuştu. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde istihdam edilmek üzere geçici 1500 mevsimlik işçi alımı için ilk etapta başvuruların 4-13 Nisan tarihlerinde alınacağı duyurulmuştu; ancak başvuru şartlarının revize edilerek yeniden hazırlanması nedeniyle başvurular ileri bir tarihe ertelenmeşti.

Kamuoyunun merakla beklediği bu gelişmeyle ilgili açıklama yapan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, "Çaykur'un bundan önceki işçi alımlarında işe girecek olanların çay bölgesinde ikamet etme zorunluluğu vardı. Yani, Çaykur'da mevsimlik işçi olarak çalışmak isteyenlerin çay bölgesi olarak nitelendirilen Giresun,Trabzon,Rize ve Artvin'de ikamet etmesi gerekiyordu. Bu ay içerisinde alınacak 1500 mevsimlik işçi alımı için aynı sistem uygulanacaktı; fakat konuyla ilgili itirazlar oluşması ve yargıya taşınması nedeniyle alımlar durduruldu ve ileri bir tarihe ertelendi. Ankara'da Çaykur'un işçi alımlarıyla ilgili düzenleme çalışmaları sürüyor. Bizler yine, işe başvuracak kişilerin çay bölgesinde ikamet etme zorunluluğunu getirmek amacındayız. Kısa sürede bu sonuçlanacak ve referandum sonrasında Çaykur'a 1500 mevsimlik işçi alımı başvuru tarihleri açıklanacak." dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği