Loading...
Çay Kanunu kapalı kapılar ardında hazırlanıyor

Çay Kanunu kapalı kapılar ardında hazırlanıyor

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, hazırlanmakta olan Çay Kanun taslağının kapalı kapılar ardından hazırlandığını ve Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç’in dahi kanun taslağı içeriğinden bilgisi olmadığını söyledi.

01 Nisan 2017 - 20:16

CHP Rize Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, çayla, Çaykur’la ilgili bazı gelişmelerin olduğunu kaydederek, 25 yıldır Çaykur’un sürekli olarak özelleştirmesinin gündeme geldiğini, Rizelilerin siyasi parti ayrımı yapmaksızın bir araya gelerek Ankara’ya baskı kurarak özelleştirmenin hep ertelendiğini, son 5-6 aya kadar ise Çaykur’un hep özelleştirme idaresinin gündeminde kaldığını söyledi.

Hazırlanan kanun taslağının şu an itibariyle komisyonlara indiğini belirten Bekaroğlu, Rize’de 150 bin üyesi olan Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç’in dahi hazırlanan kanun taslağının içeriğinden bilgisi olmadığını, birkaç kişi haricinde kanun taslağından kimsenin haberinin olmamasının vahim bir olay olduğunu ifade ederek, çay kanun taslağının tekel kurmaya çalışan 5-6 özel sektör firması tarafından kapalı kapılar ardında çay borsasında hazırlandığını ve hazırlanan kanun taslağının Çaykur’u bütünüyle ortadan kaldıracak bir kanun olduğunu belirterek, bu şekilde hazırlanan kanun tasarısının mutlaka engellenmesi ve Çaykur’un Varlık Fonundan çıkarılması gerektiğini kaydetti.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği