Çamlıhemşin eğitiminde bir ilk daha

Çamlıhemşin eğitiminde bir ilk daha

Çamlıhemşin Eğitim Kurumları uluslararası büyük eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak dev projelere imza atıyor.

06 Ağustos 2017 - 15:48

Haritada çok küçük bir yer kaplayan Çamlıhemşin, büyük eğitim kurumlarıyla iş birliği içinde uluslararası alanda dev projelere imza atıyor.

İlçedeki eğitim kurumlarından Çamlıhemşin  Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çamlıhemşin ilçe Halk Eğitim Merkezi'nin hazırladığı AB ERASMUS+ projeleri Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Bu projeler ilçe eğitimine büyük katkı sağlayacak. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında eğitsel projeleriyle gündemden hiç düşmeyen Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi, bu projeyle de uluslararası alanda adından söz ettirecek. Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi, “Avrupa'da Pasta Yapımı ve Son Standartlarda Pasta Süslemeleri Stajı” ERASMUS+ PROJESİ ile öğrencilerine Avrupa deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Cumhuriyet'ine giderek 2 hafta boyunca çeşitli eğitimlere katılacak. Bu eğitimlerle öğrenciler kendilerini geliştirme ve iyi örnekler edinme fırsatı bulmaları sağlanıyor.

Açmış olduğu kurslar ve kursiyerlerin üretmiş oldukları el emeği ürünleriyle dikkatlerden hiç düşmeyen Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi, bu projeyle  eğitimcilere Avrupa'da eğitim fırsatı veriyor. Açmış olduğu kurslar ve kursiyerlerin üretmiş oldukları el emeği ürünleriyle dikkatlerden hiç düşmeyen Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi, bu projeyle  eğitimcilere Avrupa'da eğitim fırsatı veriyor.

Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi'nin hazırladığı “Web 2.0 Teknolojileri Kullanarak Öğretme ve Öğrenmede Farklılık Projesi” Türkiye genelindeki 1030 HEM arasında ilk 25 projenin içerisine girmeyi başardı. 13500 Avroluk bütçesi bulunan proje ile Şubat 2018-İspanya, Haziran 2018-Portekiz'e hareket edilecek.

Bu projeyle, eğitimcileri teknolojik açıdan yeterlilikleri geliştirilirken diğer yandan modern dünyanın ve Avrupa'nın eğitimsel öncelikleri doğrultusunda yenilikçi çağdaş bir eğitim anlayışı getirmesi bekleniyor.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çayeli, 15 Temmuz Nöbeti tuttu
Çayeli, 15 Temmuz Nöbeti tuttu
Akarsu Slalom Türkiye Kupası Rize'de başladı
Akarsu Slalom Türkiye Kupası Rize'de başladı