Loading...
Bekaroğlu’ndan Günebakış’ cevap

Bekaroğlu'ndan Günebakış' cevap

CHP'nin Rizeli İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Karadeniz’de Güne Bakış internet sitesinde yayınlanan “Bekaroğlu dalgasını sürdürdü” başlıklı haberi için Gültekin Sadıkoğlu’na bir mektup gönderdi

11 Temmuz 2017 - 19:11

"Trabzon Rize’ye kendi PAF takımı gibi bakmaktan vazgeçsin" ifadelerinin de yer aldığı Bekaroğlu'nun mektubu şöyle;

"Sayın Gültekin Sadıkoğlu, “Bekaroğlu dalgasını sürdürdü” başlıklı haberinizde Trabzon ve Trabzonsporlularla dalga geçtiğimi söylüyorsunuz. Bu doğru değil. Evet; Trabzonspor-Bursaspor maçının sonucu için değil ama maç öncesi, maç sırasında ve sonrasında Trabzon’da takınılan tavır, bazılarının adeta Rizespor’un küme düşmesine sevindiklerini gösteren paylaşımlar tüm Rizeliler gibi beni de üzmüştür; kırmıştır.

Bu duygularımı ifade ettim. Konu büyütülünce de, Trabzon’un 2011 yılındaki haksızlığına/adaletsizliğine gösterdiği tepkinin geleceğe motive olmalarını engellediğini gördüm. Hiçbir şekilde dalga geçmedim, geçmem. Samimi bir şekilde “Adalet ararken hedefler ihmal edilmesin, 2017-18 sezonu ve sonrası için şampiyonluk hedeflensin” dedim. “Terapi” kelimesi de asla dalga ve aşağılama ifadesi değil.

Ben gerçekten Trabzonspor taraftarlarının, camiasının bir an önce yeni başarılara kilitlenmesinin doğru olduğunu düşünüyorum ve bunu ifade ettim. Ama üzülerek gördüm ki; İstanbul Trabzon’a nasıl bakıyorsa, Trabzon’da Rize’ye öyle bakıyor. Trabzon Rize’ye kendi PAF takımı gibi bakmaktan vazgeçsin! Elbette bunu tüm Trabzonlular için söylemiyorum. Bu, futbol ve taraftarlıkla sınırlı bir tespittir. Bu yanlış; biz komşuyuz, bir kader paylaşıyoruz.

Bu nedenle sizin yazıda takındığınız tavır da yanlış. “Dalgasını sürdürdü” çok provakatif ve hedef gösterici bir cümle. Bu çok yanlış. Sonra bilerek “Bunca hakarete rağmen gençlik yıllarımızda bir futbol takımından fazla bir şey olan Trabzonspor’un tekrar şampiyon olmasını alkışlarım” cümlemi kullanmıyorsunuz. Siz bir günah keçisi arıyorsunuz ama yanlış yerde. Ben Trabzon ve Trabzonspor’un düşmanı değilim. Bunu bilin; düşmanlarınızı değil dostlarınızı arttırın."

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Başkan Esmen, Çayelililerle İftar Çadırında orucunu açtı
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği
Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği