Loading...
Bak, Bakan olarak Memleketi Rize’ye geldi

Bak, Bakan olarak Memleketi Rize'ye geldi

66. Hükümetin Gençlik ve Spor Bakanlığına atanan, Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, bakan olarak memleketi Rize’ye yapmış olduğu ilk ziyaretinde, Trabzon Havalimanında binlerce hemşerisi tarafından tulum eşliğinde horonla karşılandı.

28 Temmuz 2017 - 13:45 - Güncelleme: 28 Temmuz 2017 - 17:18

Çiçeği burnunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı Trabzon havalimanında, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Ankara’dan birlikte geldiği, Ak Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Rize ve ilçelerinden gelen binlerce kişi karşıladılar.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın, memleketi Rize’de devam edecek olan iki günlük çalışma programı gezisinde, Trabzon Havalimanında kendisini çiçeklerle karşılayanların arasında,  Bakan Osman Aşkın Bak’ın geçmişte başkanlığını yaptığı, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı görevinden bu zamana kadar tanıdığı ve irtibatlı olduğu, ata sporu güreşe her zaman vermiş olduğu desteklerden dolayı, Çaykurspor Grekoromen Güreş Kulübü, yönetici, antrenör ve sporcuları topluca, Trabzon havalimanına gelerek bakan Bak’a bir buket çiçek ve Çaykurspor kulübü flamasını, tebrik ve başarı dilekleri eşliğinde taktim ettiler.

Gençlik ve spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Trabzon havalimanından kendisini karşılamaya gelen yüzlerce araç konvoyu eşliğinde, Rize’de devam edeceği programlara katılmak üzere berberindekilerle birlikte memleketi Rize’ye hareket etti.

Bakan Bak, çeşitli programlara katılmak için geldiği Rize'nin Derepazarı ilçesinde düzenlediği basın toplantısında, Samsun'da devam eden İşitme Engelliler Olimpiyatları ve Ankara'daki görüşmeler nedeniyle bakan olduktan sonra Rize'ye ilk kez gelebildiğini, heyecanlı karşılamadan mutluluk duyduğunu vurguladı.

Rize'nin çayı ile meşhur olduğunu ve turizm ekseninde gelişmeye çalıştığını kaydeden Bak, "Bu toprakların çocuğu Sayın Cumhurbaşkanımız, her zaman yaptığı projelerle buraları destekliyor. Onunla gurur duyuyoruz. Onun açtığı yolda yürümeye çalışıyoruz. Rize'mize hizmet ederken eski bakanlarımıza sayın Hayati Yazıcı ve İmdat Sütlüoğlu'na teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

AK Parti'nin bir ekip ruhu ile hareket ettiğine değinen Bak, "AK Parti'de 'ben' yok 'biz' var. Biz bir ekibiz ve birlikte güçlüyüz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, 'Biz bu millete hizmet etmeye devam edeceğiz.' Yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Bak bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonla araması nedeniyle toplantıya bir süre ara verdi.

Aranın ardından açıklamalarına devam eden Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rizeli hemşehrilerine selamlarını ileterek, "Sporu ve gençliği seven bir Cumhurbaşkanı'na sahibiz. Spora yapılan yatırımlar AK Parti döneminde ortada. Bu yatırımlar durmadan devam edecek. Özellikle uyuşturucu ile mücadele konusunda olsun, terörle mücadele sonrası Doğu ve Güneydoğu'da gençlere ulaşmak açısından olsun İçişleri Bakanlığı ve diğer bakanlıklarımız ile birlikte çalışamalar yürüteceğiz." şeklinde konuştu.

İlk Bakanlar Kurulu toplantısına katıldığını anlatan Bak, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile gençlere yönelik projeleri birlikte yürüteceklerini kaydetti.

Rize'de kayak merkezi çalışmasının devam ettiğine değinen Bak, kayak merkezinin takibini yürüttüklerini, bunun bir an önce hayata geçilmesi için mücadele edeceklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere büyük önem verdiğini belirten Bak, "Onların bu ülkeyi seven, milli iradeye sahip, vatanını seven gençler olarak yetişmesi için birlikte çalışacağız. Rize güzel bir yer ve güzel şeyleri yapmak için birlikte çalışacağız." dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Gönül Sofrasında her gün 2 bin kişi iftar açıyor
Yağlar
Yağlar