Loading...
18 Mart Çanakkale Zaferi tarihin akışında çok önemli bir...

18 Mart Çanakkale Zaferi tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktasıdır

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

17 Mart 2017 - 19:15 - Güncelleme: 22 Mart 2017 - 02:29

Başkan Kasap mesajında; “Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan ve döneminin en çetin şartları karşısında adeta imkânsızın başarıldığı Çanakkale Zaferi, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir destandır. Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı bu zafer ile milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur.

18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi’yle elde edilen başarı, tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktasına sahiptir. Çanakkale Zaferi, anaların bağrına taş basarak vatan için canlarından, evlatlarından vazgeçtiği; evlatların bayrak uğruna, toprak uğruna “Çanakkale geçilmez!” nidalarıyla baş vermeye, şehit olmaya gittiği, mermilerin havada çarpıştığı tek savaştır. Yok edilmek istenilen milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü bir şekilde ilan etmiştir.

Ay yıldızlı bayrağımızda, milletimizde, birliğimizde ve vatanımızın her bir karışında düşmanların gözü var! Tarihin hiçbir döneminde düşmanlarımız bitmedi ve bitmeyeceğini de biliyoruz. Yakın zamanda gerçekleşen hain darbe girişimi gösterdi ki sadece dışarıdan değil, içeriden de kuşatmalar yapılıyor. Bileği bükülmeyen bir milleti yalan, dolan ve ihanetlerle çökerteceklerini sandılar ve Allah’ın izniyle yanıldılar! Bütün bunlar Milli ruhumuzu, Çanakkale ruhumuzu tekrar canlandırdı ve bir Türk’ün isterse neler yapabileceğini gösterdi.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 102. yıl dönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu uğurda canlarını vermiş aziz şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağlar
Yağlar
İp Kamera
İp Kamera